Scrisoare deschisă către ANCPI pentru publicarea limitelor UAT

Creat de vasile33, Ian 07, 2012, 11:45 AM

« precedentul - următorul »

adrianc

Deci, se cere publicarea libera si ei intreaba la ce proiecte vor fi folosite?
Interesanta logica. Sau poate nu inteleg eu...
Oricum, costa 120 de lei  stratul. Si sunt recunoscute in proportie de 92% - de cizmari si tamplari poate. Chiar in fata casei poporului e un bloc in 3 (trei) UAT-uri (sectoare). Toate cele trei primarii recunosc asta. Inspectorii de la OCPI nu.
La muncă! nu la întins mâna.

Ionica34

Jhon Doe ai dreptate : ei le iau de bune la verificarea unui dosar, dar ptr noi sunt pur informative.
Am patit-o in Prahova, la o lucrare pe Comuna Bertea.
Parcela mea era pe limita de comuna.
Le-am cerut limita de tarla,si apoi am depus lucrarea verificandu-ma cu limita de tarla..
Mi-au respins lucrarea ca nu bate cu limita de comuna!!!
Le-am cerut limita de comuna si mi-au dat raspuns in scris ca mi-o pot da, dar ca nu o pot folosii ca are un caracter pur informativ!!!
Cand m-am dus cu clientul acolo, au inceput sa se bajbaie, ca stiti, de fapt limita de comuna nu noi suntem de vina, ci dl. Primar al comunei Bertea si al celei invecinate, ca nu si le-au definit!!!
Ori prin ordin al Directorului ANCPI, ei - ANCPI-ul definesc si stabilesc limitele si fac medierea intre comune!!!
Curat-murdar!!! :x

Mit


romeo_zsurzs

Toate neclaritatile sunt cauzate in primul rand de nerespectarea legilor, la noi in tara. Inainte de inceperea implementarii cadastrului general, trebuiau bine definite tarlalele, limitele de UAT si cele de intravilan. Astfel ne era mai usor, asta-i parerea mea. :hi:

Accidutzu

Pot sa va dau limitele UAT din cateva judete, utilizate la aceasta data:
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-21apr-eaa149c2b5475.zip