metode de trasare cu statia totala in stereo sau local

Creat de gude2008, Noi 02, 2009, 04:50 PM

« precedentul - următorul »

piratu

cine ma poate ajuta cu  programul  istram. ispol
 :x


lacriman

Trasare nu am vazut, dar stiu un inginer proiectant de drumuri care nu intelege nici acum de ce topografii autorizati vor mai mult de 1ooRON ptr un studiu topo - suport topo ptr modernizare drum, cand el face 3 km pe zi studiu topo. CU ROATA!

John Doe

...de vina este cine nu l-a împuscat pâna acuma...

Modificat de John Doe (14-09-2010 16:36:10)

Mit

... si asta trebuia s-o faca preventiv, inainte de a face vre-o lucrare cu roata.  :wink2:

lacriman

Ba uite ca s-au gasit autorizati sa i le faca pe doi bani - si de doi bani - de s-a intins vestea prin Primarii si nu mai vroiau sa plateasca lucrarile.
Din fericire le-a trecut. Au vazut respingeri la receptie, si ce lucrari suplimentare platesc la executantii drumului  pentru proiecte pe asemenea "studii".

costelbuzatu

buna la toata lumea . am o leica tcr 805 power si nu are programul de trasare COGO ma poate ajuta cineva si pe mine sa fac rost de el . si daca se poate instala in statie dupa aceia?

simplu06

Unde Pot citi despre Meniul COGO ? Il am in statie insa nu -am folosit niciodata:D. Am 4 cazuri : Inverse & Traverse, intersection, Offset, Extension . Fiecare caz are la randul sau alte subcazuri .

Multumesc  :hi: