Training studenti Cluj-Napoca

Creat de toponet_survey, Ian 05, 2012, 03:43 AM

« precedentul - următorul »

toponet_survey

Buna seara,

Societatea GEOMER Topografie organizeaza sesiuni de training cu durata de 1 saptamana pentru insusirea tehnicilor de masurare in cadrul unui santier.Vino si invata practic ce trebuie sa faci intr-un santier,de la topografi cu experienta.

Nr max de cursanti/sesiune:4.
Pret/cursant:200 de lei.
Se ofera aparatura + suport curs.


Inscrieri: 0740 934 652 .

Se utilizeaza: statii totale, nivele digitale, lasere terasamente & canalizare.

Fiecare student va lucra efectiv cu aparatura.

nadir

Buna treaba, felicitari !!! :hi:

tcu

Oare nu cumva ar trebuii sa le invete in facultate, vara in practica? Si mi se pare mult mai absurd ca studentul sa plateasca bani, nu ajunge ca plateste pentru universitate? (in cazul in care este la plata) . Btw, toponet, esti George de la Toponet?

bad wolf

Exista-din punctul meu de vedere ca studentul in practica sa lucreze efectiv la proiectele firmei la care face practica, caz in care firma il poate plati.

Insa eu stiu o situatie cand o firma a angajat 6 studenti , le-a creat un program de lucru destul de flexibil, i-a platit destul de bine, au participat la proiecte serioase, au invatat sa foloseasca aparatura si softuri de ultima generatie si conditii foarte bune.

Rezultatul: Dupa licenta, fara niciun fel de preaviz au plecat cu totii in aceiasi zi.
Credeti ca e corect?
Sper sa gasesc cararea corecta !

tcu

bad wolf, nu cred ca daca firma le oferea un salariu decent nu ramaneau. Am si acum colegi care au ramas la firma la care lucram si eu din timpul facultatii, asta pentru ca a stiut cum sa-i tina.

bad wolf

#5
Citat din: tcubad wolf, nu cred ca daca firma le oferea un salariu decent nu ramaneau. Am si acum colegi care au ramas la firma la care lucram si eu din timpul facultatii, asta pentru ca a stiut cum sa-i tina.

Le-a dat. Nu numai salarii decente ci si multa , multa atentie.

Modificat de bad wolf (17-01-2012 18:27:25)
Sper sa gasesc cararea corecta !

shadealin

In primul rand acei studenti nu erau intregi la minte daca au dat cu piciorul la asa ceva.
In al doilea rand din cauza unora ca ei cei care au firme nu mai angajeaza studenti, stiu din experienta sunt abia iesit dupa bancile facultatii si inca caut de lucru. Cat am fost student si ma duceam la un interviu angajatorul imi spunea "daca te angajez de unde stiu eu ca dupa terminare mai ramai".

Marian

Si ce e rau daca ajuti niste tineri sa se afirme in viata? Daca noi, astia mai "batrini" in ale meseriei nu-i ajutam, cine s-o faca? Oare pe noi nu ne-a invatat cineva cind eram ca ei? Daca poti sa ajuti, fa-o neconditionat. Cind vor fi ca noi, isi vor aduce aminte cu placere si cu recunostinta(chiar daca nu o spune) de cei care i-au ajutat atunci cind aveau nevoie. Ce ne costa?!!!

tcu

Pai tocmai, e foarte bine sa ajuti, dar nu prea as fi de acord sa-l ajut contra cost, n-ar mai prea fi ajutor :) in fine, o zi buna!