proiect diploma

Creat de denyneacsu, Feb 23, 2010, 02:54 PM

« precedentul - următorul »

getuta

cine ma poate indruma sa cumpar un gps ,ca astia de la apele romane vin cu unul de parca ar fi telefon si imi verifica coordonatele "cica" deci nu performant dar nici din ala de au la masini ceva sa-mi arate coordonatele stereo 7o la cel putin 0.5 metri  multumesc

Ionica34

http://www.mqm.ro" target="_blank">www.mqm.ro
Baia Mare
succes

mono70

daca mai ai nevoie de proiect da un buzzz :x

bad wolf

#18
Citat din: mono70daca mai ai nevoie de proiect da un buzzz :x

Noi nu suntem de acord cu astfel de practici ! Nu incurajam asa ceva.
Sa munceasca sa-si faca proiectul daca vrea sa devina topograf.
Sper sa gasesc cararea corecta !

cernatflorentina

trebuie sa te ia un progf sub aripa lui,pentru ca un topograf nu ye poate reprezenta la licenta, in schimb un prof te poate ajuta si conteaza mult asta

dtoni

#20
Citat din: John DoeDenumire la cheie proiect de diploma: "Intocmire documentatie cadastrala dupa ortofotoplan".
Se poate merge in continuare si la master, cu tema "Avizare documentatie intocmita.....".
vad ca din facultate se invata prostii :rotfl:

John Doe

Eu am facut facultatea pe planurile din 1970-80, la a mea te referi? ca n-am inteles bine.

MirceaBogdan

problema e ca scoala nu mai e ca pe vremuri. si nu ma refer aici la elevi, ci la profesori.  nu mai au nici 1 interes in a preda asa cum ar trebuii, par doar sa isi indeplineasca o norma.
 practica din vara asta (ce a durat 2 saptamani) eu am facut-o la o firma de cadastru, unde am participat la numeroase masuratori, si cu statie totala si cu gps, si intravilan si extravilan.  o parte din colegi au ales sa mearga in deplasare cu profesorii si autocarul facultatii, unde mi-au spus ei(colegii) ca s-au distrat, s-au plimbat cu combina, au facut poze, au baut etc etc.  cand a venit momentul predarii proiectului de practica , mie profesorul mi-a dat 8, spunandu-mi ca "oricum nu stii nimic" fara sa ma intrebe absolut nimic.  l-am rugat sa ma verifice, i-am raspuns la intrebari dar a facut 1 semn sictirit cu mana si a scris in carnetul sau tot nota 8.   asta doar ca sa aud pe hol , un coleg care a fost in deplasare plangandu-se ca a primit nota 9 , doar pentru ca i-am reprosat profesorul " tu nu ai baut cu masura, te-am vazut eu"

bataie de joc. si asta nu ar fi singurul exemplu , am primit multe astfel de "palme".

John Doe

Nu te speria, nu sunt chiar "palme", nu ti le-a dat cineva intentionat - pur si simplu asa e viata. Incearca sa nu disperi dupa fiecare chestie de genul, poate ca e doar un lung sir de incercari. Si otelul se caleste in foc, nu?

Modificat de John Doe (02-10-2011 13:27:49)

MirceaBogdan

de disperat nu disper. doar ca mi se face greata la 1 moment dat. mi-as dorii  o scoala asa cum imi spun parintii ca erau inainte, unde te caleau profesorii si cand terminai erai otel.  acum la cum ma calesc profesorii am sa devin casant, termin facultatea fara sa fi realizat mare lucru.

John Doe


                  Cel putin asa vei sti ce sa NU faci si tu mai târziu.