dxf generate

Creat de zollyan, Mar 03, 2011, 01:17 PM

« precedentul - următorul »

zollyan

stie cineva cum tre sa fac sa-mi mearga dxf generate

John Doe

Explica-te putin, nu inteleg ce vrei sa spui.

zollyan

vreau sa-mi genereze block-uri, simboluri,
nu am lucrat cu el, si am inteles ca iti poate genera simboluri in dxf

dtoni


John Doe

DXF am inteles, dar CINE poate sa genereze? bunica ?

Mit

DXF generate este un soft pt. convertirea fisierului .gsi de la Leica in fisier .dxf.
Practic, iti " va arunca " intr-un dxf punctele masurate cu st.totala; dar nu blockuri ci straturi. Nu lucreaza cu simboluri, ci eventual cu coduri (iti va arata langa punct si codul).
L-am folosit cu ani in urma, se instala dupa o disketa... :hi:

dany1976

cu cativa ani in urma am lucrat si eu cu acest program !
acum l-am gasit pe un CD l-am instalat dar nu mai tin minte cu se lucreaza cu el !
in primul rand trebuia sa schimb ceva in fisierul GSi cu reprei all si apoi mergea!

acum lucrez cu un trimble si nu reusesc sa descarc din el format GSI
cu ajutorul Trimble geomatics office reusesc sa descarc date un format CSV si dxf dar cand deschid autocadul imi apar doar pct. fara denumirea si cota lor
stie cineva cum se poate face sa-mi apara direct numarul pct,codul si cota ??

cu multumiri daniel

overlinex

daniel te rog trimitemi fisierul de coordonate si am sa vad ce port face...daca iti convine cum este raportat in autocad mai vb

dany1976

am timus un e-mail pe adresa ta de mesenger cred ca este ok !
am utat sa precisez in mesaj ca a instal Autocad 2004 !

phibrizzo

Dany poti sa imi trimiti kitul pt dxf generare pe mail te rog. Daca e pentru leica m-ar ajuta cu o statie de la munca:D.
Multumesc anticipat.

dany1976

cu ajutorul Trimble geomatics office reusesc sa descarc date un format CSV si dxf dar cand deschid autocadul imi apar doar pct. fara denumirea si cota lor
stie cineva cum se poate face sa-mi apara direct numarul pct,codul si cota ??




ma poate ajuta cineva ?
multumesc anticipat !

phibrizzo

Trimble geomatics aduce putin a Trimble Teramodel? Adica sunt din aceeasi gama? Intreb, pt ca la teramodel dupa de descarci mai trebuie sa dai o comanda pt a-ti adauga textul, daca nu iti ramane doar punctul grafic.
Era ceva de genul-> draft->label points with text