garmin

Creat de B.Camelia, Iun 10, 2008, 11:33 PM

« precedentul - următorul »

B.Camelia

ma poate ajuta cineva cu setarile la garmin 60?

cioro

concret ce vrei sa setezi?

John Doe

Cred ca nu stie sa-l puna in Stereo; din fabrica iti vine in ETRS

gabrryyel


gabriel74

si eu am achizitionat recent un garmin etrex...   dak ma puteti ajuta cu setarile pt stereo 70....




multumesc

ace

pai depinde in ce zona esti.
eu te pot ajuta cu setarile pe ilfov.

bogdan123

salutare tuturor
 ma poate ajuta si pe mine cineva cu setarile pt stereo 70 la un etrex legend hcx? daca va ajuta judetul este alba

antoncristiann

aruncati  prostiile de gamin

ace

de ce domnule?
dumneavoastra la ce folositi navigatoarele?

Modificat de ace (22-09-2010 00:12:38)

Alin B.

Pe piata receptoarelor de clasa GIS, Garmin este un nume respectabil. Nu lucrez la Garmin si nici nu le vand produsele dar inainte de a desconsidera o marca, ar trebui argumentat.

ace

Exact!!!  :nod:

antoncristiann

decat sa citesc niste coordonate determinate cu o precizie mizerabila mai bine va sfatuiesc sa masurati intr un sistem local de proiectie si sa le "trantiti" pe ortofotoplan


daca le folositi pentru a cauta puncte de triangulatie.....ar fi ceva...


aruncatile!!!

Alin B.

receptoarele de tipul celor de la Garmin au alte scopuri decat cele geodezice, topografice sau chiar cadastrale. Spre exemplu ele pot fi folosite de amenajistii silvici si apropo de asta va pot spune ca in padurile cu foliaj dens, receptoarele de clasa geodezica sunt pierdute in spatiu pe cand micutul Garmin isi face treaba pentru care a fost conceput adica determinare de coordonate cu precizii de ordinul metrilor.

dtoni


ace

Pentru cautarea unor puncte de triangulatie sau drumuri catre ele le folosim,nu pentru determinarea unor coordonate ca din cauza asta se numeste NAVIGATOR.
Si nu conteaza ca e Garmin sau Magelan precizia e la fel la amandoua.
 :hi: