un exempu de plan parcelar un celebru exemplu chiar din legexemplul d

Creat de s_mihai0481, Noi 06, 2009, 11:56 PM

« precedentul - următorul »

s_mihai0481

Ordin nr. 415 din 16 septembrie 2009
nu stiu cine a gasit acest exempu de palan parcelar ca sa-l publice in acest ordin, dar dupa parerea mea este cel mai tampit plan parcelar pe care l-am vazut pana acum.
ce putem vedea noi in acest exemplu dat de ei?
avem un partulater ce seamana cu un dreptunghi aproape perfect incadrat intre 4 drumuri impartit in 5 parcele
intrebarea mea e de ce au parcelat acea tarla in trapeze cand puteau sa o faca la fel de bine in parcele cu laturi cat mai egale (ar fi mai usor la calculul suprafetei)


moto: 'intabulam in romania si asta ne ia mult timp :nebun:'


581/422px 14.7KB

Modificat de s_mihai0481 (06-11-2009 21:57:53)

s_mihai0481


bad wolf

Citat din: s_mihai0481am gasit una mai vizibila

Intrebare ta e buna, dar de aici rezulta ca nu ai experienta in aplicarea legilor fonului funciar.
Modeul este extrem de simplist, dar forma parcelelor este rezultatul dorintei proprietarilor de li se respecta actelele vechi . Acesta este motivul pentru care gasim , in tere, cele mai nastrusnice forme de parcele dispuse pe toate directiile intr-o tarla.

Succes !
Sper sa gasesc cararea corecta !

kod

Eu zic ca-i doar un exemplu, drumurile alea is prea perfecte sa fie asa de paralele, de unde trag concluzia ca este tras direct pe orto, halal lucrare, halal topograf (ma rog daca se poate numi asa) !

theocad


nickmailzone

Hai , du te si te plimba, daca de un an de zile nu esti in stare, ma duc ma duc, numa sa nu plangi dupa mine, sa nu plangi dupa mine, nu mi trebe popa, ca ios popa, IOS POPA.

John Doe

nickmailzone: explica-mi te rog si mie ce-ai vrut sa spui, ca n-am inteles nimic...

nickmailzone

e ceva din activitatile noastre la o firma in trecut, e ceva funny, :), amintiri

Arcturus

Citat din: nickmailzonee ceva din activitatile noastre la o firma in trecut, e ceva funny, :), amintiri
Du-te ba si deapana-ti amintirile in alta parte! Ce crezi ca aici e poiana lui Iocan?

yaxkuk

Este un EXEMPLU. nu are treaba cu realitatea  . e ca in filme nu poti sa aduci la real ce vezi acolo e regie , asa cum face si ancpi cu ... "sclavi".  :hi: