Sistem de proiecte Stereo 70

Creat de myth, Iun 15, 2009, 07:35 AM

« precedentul - următorul »

myth

Are cineva o poza din care sa rezulte cum se realizeaza exact proiectia de pe elipsoid pe plan, folosind sistemul de proiectie Stereo 70? In general se foloseste principiul razelor de lumina pentru a exemplifica o proiectie. O imagine in care sa se evidentieze de unde pleaca si unde ajung razele de lumina in proiectia stereografica 70 as vrea va rog, daca are cineva. Si o explicatie ar fi buna  :) !

John Doe

Am o poza, dar spune-mi ce adresa de mail ai, pt. ca de aici nu-ti pot atasa fisiere.

myth

Merci mult, astept emailul tau la E-mail , mda nu prea pot sa-mi scriu adresa de email, dar o sa-ti trimit eu un email si astfel o sa-mi vezi si tu adresa mea, merci mult.

Modificat de myth (15-06-2009 14:31:46)

ArcSolar

John Doe, ma intereseaza si pe mine fisierele promise lui Myth. Adresa mea de email este E-mail

John Doe

Va spun înca o data ca de pe site-ul acesta NU SE POT ATASA FISIERE. Daca va mai trebuie poza, dati-mi un mail cu adresa de alt site. Se pot trimite însa mesaje private, unde se poate scrie adresa de mail. Daca nu aveti chef sa va deconspirati adresa de mail, dureaza cinci minute sa va faceti una pe yahoo, gmail sau altele.

ArcSolar

ptr John Doe adresa arc_solar @ yahoo .com

Alin B.

As vrea sa vad si eu acea poza daca se poate : alin_ovidiu79 at yahoo.com

Modificat de Alin B. (05-07-2009 12:00:47)

phibrizzo


John Doe

phibrizzo: Scriu a TREIA OARA ca nu se pot atasa fisiere de pe acest site. Ti-am gasit o adresa de mail prin culculatorul meu, dar nu mai functioneste. Deci ?

La ceilalti le-am trimis, sper sa va foloseasca.