imobile Eterra

Creat de c_pascu, Apr 12, 2013, 05:20 PM

« precedentul - următorul »

adrianc

Sa ne mai plangem ca nu avem cadastru online!!!
La muncă! nu la întins mâna.

ancka

nu ne plangem, acum putem sa "ne radem" de ce cadastru avem .....

adrianc

Are cineva idee daca pot fi incarcate informatiile in autocad/global mapper/arcgis/arcmap sau vreun alt program?
Si cu niste detalii, daca se poate.
La muncă! nu la întins mâna.

nicu1000

Din ce am vazut nu se afiseaza coordonatele imobilului. Am vazut bine ?

ancka

coordonate poti vedea in coltul din stanga jos sub scara.
apropo de coordonate daca aveti curiozitatea sa vedeti o "minunatie" incercati sa ajungeti la coordonatele 324919,592096 in bucuresti undeva pe la parcul titan cu bdul nicolae grigorescu :D

Modificat de ancka (12-04-2013 22:14:14)

heruvim

O initiativa mai mult decat utila si laudabila.In sfarsit pot spune ca este cel mai ok lucru care s-a intamplat de la ROMPOSS incoace
Bravo celor care au inteles ca mai presus de interese pecuniare  sau politice trebuie sa stea necesitatea  de a face lucrurile cu simt de raspundere,corectitudine si fair play.Si nu sa cheltuim tone de benzina pe drum  ca sa mergem 60km pana la OCPI sa stam la cozi cu o mie de cereri pentru a vedea daca imobilul are vecinatatile intabulate.
BRAVO INCA O DATA CELOR CARE AU AVUT CURAJUL SI INTELEPCIUNEA SA FACA ASA CEVA. :nod:

Modificat de heruvim (12-04-2013 23:19:38)

severcoman

unul din subiectele tabu (si nu numai!) la ocpi buzau !

caditop

ce pot sa spun......frumosssss.

advex

#9
Citat din: anckacoordonate poti vedea in coltul din stanga jos sub scara.
apropo de coordonate daca aveti curiozitatea sa vedeti o "minunatie" incercati sa ajungeti la coordonatele 324919,592096 in bucuresti undeva pe la parcul titan cu bdul nicolae grigorescu :D

La orice produs complex mai sunt si scapari. Se rezolva cu timpul...
O aplicatie asemanatoare a mai fost disponibila acum cativa ani pentru Bucuresti dar pentru o perioada scurta. Sa speram ca nu are aceeasi soarta!

vali_costea

Situatia pe cadastre e cam veche, nu e actualizata.

heruvim

eu am gasit lucrari facute de mine de acum o luna

vali_costea

Asa e la orice inceput, nu am vrut sa fiu carcotas, probabil se lucreaza inca.

nicu1000

#13
Citat din: nicu1000Din ce am vazut nu se afiseaza coordonatele imobilului. Am vazut bine ?
Ma refeream la coordonatele imobilului selectat. Adica sa stiu daca ma suprapun sau nu, nu doar sa vad ca vecinul are cadastru. Afiseaza: numarul cadastral, cand a fost avizat, perimetrul, suprafata, localitatea si cam atat.

Modificat de nicu1000 (14-04-2013 00:15:53)

george75m

Mie nu imi afiseaza suprafata si data avizarii, vad doar nr cad. Unde trebuie sa setez ca sa vad si eu acele detalii ?