propunere legislativa profesie geodez si infiintare OGR

Creat de severcoman, Feb 22, 2013, 02:53 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

Putem sti si motivele pentru care a fost trimisa inapoi?


AlexGIS


TopoLogiC

Daca ordinul geodezilor a fost neconstitutional, ordinul arhitectilor de ce este constitutional sau celelalte ordine care mai exista (notari, asistenti) etc?

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

merlin

12.03.2013            trimis pentru raport suplimentar la:
    Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
    termen depunere raport: 19.03.2013

John Doe

Eu intelesesem ca a fost trimisa cumva pentru completari, ca la OCPI... ma rog. Aia o stiu pe-a lor, eu pe-a mea.

@AlexGIS: pe doua, sau cel putin doua am numarat eu pana acum.

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

merlin

http://www.cdep.ro/pls/steno/steno.stenograma?ids=7238&idm=11&idl=1" target="_blank">http://www.cdep.ro/pls/steno/steno.sten ... &idl=1
Şedinţa Camerei Deputaţilor din 12 martie 2013

    11.     Propunerea legislativă privind organizarea şi exercitarea profesiei de geodez şi înfiinţarea Ordinului Geodezilor din România (Pl-x 505/2010). (retrimisă comisiei)    

Domnul Valeriu Ştefan Zgonea:
................................................

35. Mergem mai departe. Propunerea legislativă privind organizarea şi exercitarea profesiei de geodez şi înfiinţarea Ordinului Geodezilor din România.

Iniţiatorul? Nu e nimeni.

Din partea comisiei? Domnul deputat Ciucă, preşedintele Comisiei juridice.

Domnule deputat, aveţi cuvântul.

Domnul Liviu-Bogdan Ciucă:

Domnule preşedinte,

Domnilor colegi,

Comisia solicită, am avut o discuţie şi cu liderii grupurilor parlamentare, retrimiterea la comisie pentru un termen scurt de o săptămână, pentru a pune în concordanţă unele prevederi legislative.

Domnul Valeriu Ştefan Zgonea:

Ministerul pentru Relaţia cu Parlamentul? Termen o săptămână, punctul de vedere al Guvernului cu privire la acest proiect de lege. Dacă nu, îl repun pe ordinea de zi.

Vă mulţumesc foarte mult.

Să înceapă votul, termen o săptămână retrimitere la comisie.

Cu 158 voturi pentru, nicio abţinere, niciun vot împotrivă se retrimite la comisie pentru a primi punctul de vedere al Guvernului; termen o săptămână.

John Doe

Parca e din filmele vechi, alea cu utecisti...