salariu de inceput

Creat de iacob_geodezie, Oct 31, 2012, 12:01 AM

« precedentul - următorul »

iacob_geodezie

am ajuns la concluzia ca a fi inginer in tara noastra nu mai inseamna mare lucru... cand am inceput facultatea aveam alta impresie.. momentan lucrez in constructii... (cam de 13 ani) si castig 130 ron pe zi.. e cam greu sa te mai angajezi cand stii ca un salahor (daca stiti termenul) castiga mai mult ca un inginer.. :) si acuma sincer vorbind e destul de greu sa intretii o familie cu salariul asta... totusi cred ca o sa incerc iarna asta sa-mi gasesc ceva de lucru.. inceputurile sunt mai dificile stiu, dar sper cu timpul sa fie ok.. multumesc..

bad wolf

#16
Citat din: iacob_geodezieam ajuns la concluzia ca a fi inginer in tara noastra nu mai inseamna mare lucru... cand am inceput facultatea aveam alta impresie.. momentan lucrez in constructii... (cam de 13 ani) si castig 130 ron pe zi.. e cam greu sa te mai angajezi cand stii ca un salahor (daca stiti termenul) castiga mai mult ca un inginer.. :) si acuma sincer vorbind e destul de greu sa intretii o familie cu salariul asta... totusi cred ca o sa incerc iarna asta sa-mi gasesc ceva de lucru.. inceputurile sunt mai dificile stiu, dar sper cu timpul sa fie ok.. multumesc..


Si cate ore are ziua aia a ta de lucru??
Sper sa gasesc cararea corecta !

iacob_geodezie

#17
Citat din: bad wolfSi cate ore are ziua aia a ta de lucru??

Ce-i drept are cam 10, 11 ore.. dar din cate aud si in aceasta meserie se lucreaza cam tot atatea ore daca nu mai multe... poate gresesc..

adrianc

#18
Citat din: iacob_geodezieam ajuns la concluzia ca a fi inginer in tara noastra nu mai inseamna mare lucru...
Asta tine numai de tine si de atitudinea ta.
La muncă! nu la întins mâna.