intrebare

Creat de feldgrau, Sep 16, 2013, 03:52 PM

« precedentul - următorul »

feldgrau

Poate cineva sa imi explice la ce se refera: " Intocmirea cadranului foilor de plan in proiectie Stereo 70 " ?

John Doe

Nu stiu sigur, de unde ai luat expresia?

Mit

Ma gandesc ca se vrea determinarea colturilor trapezelor in stereo70. Cam asta as intelege eu.

bad wolf

Eu cred ca- vorba de altceva.
Uneori ai de facut un plan care necesita mai multe formate mari de hrtie,iar in acest caz se face planul pe mai multe foi de plan care se numeroteaza si se face o schita de racordare aplanurilor(poate avea diverse denumiri aceasta schita) , dar e posibil sa ma insel , oricum expresia " Intocmirea cadranului foilor de plan in proiectie Stereo 70 " nu este o expresie uzuala in topografie(daca nu o fi fost introdusa de putin timp de vreun inovator).
Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Si mie imi seamana cu o schema de racordare, dar ce legatura directa au cadranele cu foile de plan, astfel incât sa le pui alaturi in aceeasi propozitie nu-mi dau seama. O fi vreo expresie de pe la Cluj...

Dar decât sa mai presupunem in gol, mai bine sa asteptam userul sa ne lamureasca si pe urma cine stie raspunde.

Modificat de John Doe (16-09-2013 21:19:42)

advex

Daca incercam sa rezolvam enigma, o rezolvare ar fi modificarea enuntului in "Intocmirea (reprezentarea) caroiajului foilor de plan in proiectie Stereo 70"...
Asteptam informatii suplimentare!

John Doe

Mare problema asta, cu ghicirea intrebarilor... cu raspunsurile e mai simplu, copy-paste... si 20% promovabilitate.