Ofer voluntariat Jud Cluj

Creat de Petrovici, Iul 24, 2013, 11:16 PM

« precedentul - următorul »

Petrovici

Absolvent al Colegiului Tehnic de Constructii "Anghel Saligny" din Cluj-Napoca ofer voluntariat in zona Dej-Gherla-Marasti, sau oriunde prin imprejurimi unde pot face naveta din Gherla.

Cunostinte folosire teodolit - medii
Cunostinte folosire statie totala - minime (am practicat un pic pe un Nikkon pe care am facut si 2 drumuiri)
Cunostinte operare PC(Office, Word, etc...)
Cunostinte autoCAD - medii (am practicat 2 saptamani langa cineva, unde am desenat planuri de bransament)
Cunostinte topoLT - minime (am calculat cateva proiecte pe care le-am avut la scoala, e un program simplu)

Cunosc limba engleza si maghiara vorbit/scris nivel avansat.
Posed permins de conducere categoria B.

Despre mine ca caracter ce pot sa zic. Nu sunt vorbaret de felu meu, sunt mai mult omul care tace si face, nu am pretentii sa stati si sa imi explicati ceva, ma satisfac cu gandul ca am lucrat ceva in domeniu, daca trebuie ma bag si in "gaura de sarpe" cu prisma.

Persoana de contact: Adi
Numar de telefon: 0724-514018
Yahoo: petrovici_laci @ yahoo.com
Skype: adrian.petrovici20

Ma puteti contacta, si astept oferte.

Modificat de Petrovici (24-07-2013 20:18:17)

Petrovici


LAFA

Salut ,
sa inteleg ca specializarea este topografie ?
Teodolitul nu cred ca intereseaza pe cineva ..
Office ..sunt sigur ca nu sti sa faci mare lucru in el ..sa inmultesti 2 valori sau sa faci o suma nu e greu  ..incearca sa faci un grafic al unei situatii de lucrari si vezi cum te descurci ..si iti dau mai greu dupa ce termini :)
in 2 spatamani nu stiu ce autocad ai invatat tu ..sa tragi cateva lini nu inseamna ca ai cunostinte medii a programului ..
nu stiu ce ai calculat u cu topoLT ..probabil cateva radieri..
.. majoritatea persoanelor folosesc toposys-ul pentru calcule si compensari ..nar fi rau sa il inveti..

In fine , eu nu am nevoie .. dar nu te sfatuiesc sa faci voluntariat ..mai studiaza acasa  mai invata ..si cel mai bine verifica la  firmele de topografie de la tine din judet ...pune mana pe telefon si suna ..ca no sa vina nimeni sa te caute ..

Adrian !

John Doe

Nici eu nu prea cred ca te va cauta cineva fiindca te oferi "voluntar". Sunt mai multe oferte de acest fel decât crezi, dar altii macar afirma ca vor sa lucreze intr-o firma de topografie, chiar si fara salariu, pur si simplu ca sa invete meserie. Nu se prea cauta incepatori acum, chiar si cei cu vechime de obicei sunt solicitati sezonier sau per proiect.
Uita-te pe forum la sectiunea "Servicii", o sa vezi mai multe oferte, chiar si unele cereri, si o sa-ti faci o idee mai buna despre cum sta treaba.
Nivelul cunostintelor personale nu ti-l poti evalua singur, cel mai bine poti aprecia asta lucrând intr-un colectiv dar oricum, e bine sa dai macar un minim de informatii despre ce stii sa faci sau nu in cazul in care postezi un anunt ca al tau.

cadian

Off topic.
Ma duc sa ma intalnesc cu un posibil angajator, stam povestim, ce stiu sa fac, ce am mai lucrat etc. Raspunsul lui . Imi pare rau dar nu mai angajez oameni cu studii superioare ca topograf, maxim liceul. Cam in situatia asta am ajuns (nu eu personal, noi, ramura noastra) am stat si m-am gandit, bun, poate mi-a zis doar mie asa, dar la fel au mai patit inca 2 colegi care au vrut sa mearga acolo. Asa ca eu ma multumesc cu putina topografie care o practic in firma de constructii. Multumit dar trist ca nu pot sa practic ce imi place.