caut ortofotoplan

Creat de yaxkuk, Aug 15, 2010, 08:04 PM

« precedentul - următorul »

yaxkuk

caut ortofotoplan pe supraf loc slobozia :hi:

dtoni


dansan

Vand ORTOFOTOplanuri la preturi avantajoase. Pachetul include un judet intreg, la pretul de 100 RON plus taxele postale.(un/doua DVD-uri) :rolleyes:

Tel. 0727 981 034
Email: E-mail


450/344px 26.6KB

Modificat de dansan (14-12-2010 12:15:04)

Marian

Pai anuntul e la "servicii", nu la "vinzari"!. Numai ca pe site-ul asta nu prea e indicat sa vinzi ortofotoplanuri. Mai gindeste-te inainte sa fii convins ca vrei sa "vinzi",

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

dansan

Domnilor, mai intai de toate, va salut cu tot respectul!

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu postarea aiurea. Am vazut ca omu avea nevoie, nevoie aveam si eu, asa ca erau doi oameni fericiti.

In privinta facturii.. Stimate domn bad wolf, cu totii traim in aceeasi tara, condusa de boc udrea si basescu, si la toti nii greu cu ei. Asa ca in principiu nu tai factura pt asa ceva. Si din cate stiu aceste ortofotoplanuri, daca e sa o luam legislativ, nu le poti vinde sau face troc cu ele(pt ca nu reprezint nici ANCPI nici Apia.. :) ). Eu cred ca pretul e destul de ok, si poate ajuta pe toata lumea.

o zi frumoasa :)

John Doe

@dansan: Te-am inteles cu totii, dar noi intelegem intr-un fel si tu pui problema altfel, asta e tot. Ideea este ca cu lucruri genul asta poti sa ajuti pe cineva daca tot le ai, si probabil vei fi si tu ajutat la nevoie.  Cam asta e genul de troc indirect pe care incercam sa-l implementam pe forum, si nu genul de comert pe care l-ai incercat tu.

In rest, bun venit pe forum !

dansan

multumesc pentru bun venit, John Doe:)

Sunt deschis la orice tip de colaborare.. Chestia cu vanzarea.. pai nu trebuie sa traiasca fiecare intr-un fel sau altu? Nu poti face totu pe mocca, oricat de bun ai fi, si sa-ti lasi stomacu sa cante :D

*eu vad lucrurile asa: ai nevoie de ceva, ii ceri unui prieten. apoi, nu trebuie sa faci si tu cinste? Asa ca eu am fost mai direct, ca sa nu se creeze ambiguitati. in fine, solutii este, ca sa fie fericita toata lumea :)

Bine v-am gasit:)

John Doe

@dansan: granita dintre "moca" si "pe bani" e destul de elastica, depinde de om si situatie. Primul e cel mai important, zic eu.
    Nu mai zic nimic acum, peste ceva vreme, daca mai vii pe forum, o sa poti vedea ca lucrurile pot sta si altfel, si nu neaparat asa cum spui tu acum.
    Sau daca vrei de acum, de exemplu:
http://topograf.3xforum.ro/post/83/6/Scripturi_in_LISP_AutoLISP/" target="_blank">http://topograf.3xforum.ro/post/83/6/Sc ... _AutoLISP/

dansan

Foarte de acord cu tine: aceasta granita e destul de elastica, si da, depinde de om si de situatie. (spre ex tiffurile pe un judet, din cate stiu eu pot ajunge la 800 lei sau mai mult.. intr-un fel sau altu, ajut si eu.)..

Si parerea mea, cu privire la AUTOLISP-URI, cred ca ar trebui sa ti se faca cinste din cand in cand, chiar daca tu nu o ceri.

la noi la romani mai era o vba: "daca nu ceri, mori de foame"

have a nice day:)

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

M_Marck

Mai fratilor lasati omu sa ne ajute, ca de ex. eu am un coleg de serviciu care detine orto pe 4 jud.. I-am cerut si eu pe bani binenteles si nu a vrut sa ma ajute , un rapcigos jegos de tehnician care are relatii pe nu stiu unde si se da mare ...
 Si la pretul asta de 100 Ron pe Jud. este destul de rezonabil.
 Toate cele bune!

John Doe

Ce sa zic? e si asta o atitudine: bani de peste tot, oricum, oriunde si cu orice pret. Si uite asa semanam tot mai mult cu niste animale urbane si mai putin cu niste oameni.
Deocamdata cineva a incasat-o... sper ca dupa expirarea interdictiei va reveni pe forum, si cu alte idei intr-adevar interesante. Asta, daca il intereseaza domeniul ca meserie si nu ca piata de desfacere.

c_pascu

http://lpis.apia.org.ro/" target="_blank">http://lpis.apia.org.ro/
USER:LPISWEB
PAROLA:APIA2008
(le-am gasit pe internet)
dai print
se salveza format pdf
il transformi in tif
il inserezi in autocad
il aliniezi dupa colturile care au coordonate
E BUN PENTRU UN CONTROL GROSIER!!!!!!!!!!
(sper sa nu faca nimeni lucrari asa)

John Doe

Nu cumva e case sensitive si trebuie litere mici ?