Caut echipa echipe

Creat de vali_costea, Feb 06, 2013, 10:55 PM

« precedentul - următorul »

vali_costea

Obiectul anuntului:   
,,Servicii de cadastru si intabulare a imobilelor aflate în patrimoniul municipiului Bucuresti"PMB detine în patrimoniu mai multe imobile (terenuri si cladiri). Lucrarile necesare în vederea întretinerii, reabilitarii, dezvoltarii si valorificarii acestor imobile presupun certificarea situatiei lor juridice prin înscrierea în Cartea Funciara.În acest sens, PMB doreste sa perfecteze un acord cadru cu un operator economic, prestator autorizat de servicii de cadastru si topografie, prin care sa se asigure realizarea documentatiilor cadastrale cerute de normativele în vigoare pentru imobilele pe care le detine în patrimoniu, precum si intabularea acestor imobile pe baza respectivelor documentatii cadastrale.


Valoarea estimata:    15.107.321,00 RON

Maine revin cu cerintele :hi:

LAFA

Sal ...e ''cu dedicatie'' licitatia ...nu cred ca are rost sa te stresezi prea mult ...
Ti se pare mult dar ....sincer , e valoarea prea mica pentru cerintele alea ... probabil exista o anume  societate care se incadreaza :)
minim 35 statii topografice totale;
 minim 20 receptoare GPS cu dubla frecventa;
 minim 30 mijloace de transport auto;
• minim 20 calculatoare procesor Pentium 1,8 GHz (sau echivalent), 2 GB RAM, 300 GB HDD, SO Windows XP sau echivalent;
• minim 5 calculatoare portabile (laptop/notbook/smartphone);
• minim 2 scanner cartografice color A0;
• minim 4 scannere A3/A4;
• minim 3 plotter cartografic color A0;
• minim 20 licente software CAD, sau echivalent;
• minim 20 licente software prelucrare date geo-topo;
• minim 15 imprimante A4;
• minim 5 rulete electronice.

Si ..
b) Numarul personalului cu studii superioare (ingineri) de geodezie / cadastru / topografie – minim 80;
c) Numarul personalului autorizat ANCPI, conform Legii 7/1996 art.4 paragraf.d), art. 5 – al.(2), art.11, al.(5),etc – minim 70, dintre care:
- minim 20 autorizati categoria D/gradul I,
- minim 15 autorizati categoria A/gradul II,
- minim 35 autorizati categoriile B si C

Incadreaza-te la astea :P

bad wolf

Dupa cum vedeti :Traiasca Urmasii OGR , cu obiceiurile lor !
Oare cei care aproba aceste caiete de sarcini le citesc , mai inatai ?
Sper sa gasesc cararea corecta !

adrianc

Si, surprinzator, castigatorul licitatiei este:
pam pam pam, pararapa pam pam!!!!
Asociatia dintre Theotop, Cornel&Cornel et al.
La muncă! nu la întins mâna.

advex


bad wolf

Nu am fost plecat si eram convins cine va castiga aceasta "licitatie", in schimb am aflat in ultimul an cum au "evoluat" lucrurile si in investitii(drumuri, cai ferate, etc.).
In ce priveste Colegiul.... numai de noi depinde daca vafi sau nu.
Sper sa gasesc cararea corecta !

vali_costea


LAFA

Sansele sunt oricum 0 chiar daca ne strange mai multi ...licitatia e deja castigata ..parerea mea :)
...si oricum ...cam cati crezi ca poti sa te stangi astfel incat sa te poti intelege ....:)

vali_costea

Mai stii ce iese, numai asa sa le facem in ciuda :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: poate ne strangem ceva!!!