Cadastru Bacau

Creat de rotaru, Iul 11, 2012, 02:19 PM

« precedentul - următorul »

rotaru

Inginer topo. autorizat, execut lucrari cadastrale in sistem GPS, in judetil Bacau. Preturi de criza. 0752933650

rotaru

Lucrari cadastru


106/106px 2.6KB

klu_naravas

cum o fi lucrarea de cadastru in sistem gps!!?? :uimit:

AlexGIS

N-ai treabă, sateliţi să fie şi bani să iasă...

cristea

Nu te supara dar nu se face asa colega
Preturi de criza la tine inseamna aproape gratis
Stric piata......apuca-te de taxi mai bine

Mit

Fiecare lucreaza la ce pret vrea, mai ales daca sta bine cu timpul.

Atopor

Vedeti! Aceste atitudini fac rau breslei. I-ati vayut pe arhitecti sa se razboasca pe preturi? Nu ca nu si-ar fura clientii, dar o fac mai cu perdea, nu in public. Si apoi lasatul pretului e un semn de disperare care nu duce la castiguri ci doar la ocuparea timpului, lucrari tratate superficial(pentru bani putini pretentii mici), o proasta imagine care pe termen lung duce la pierderi majore. Nu zice nimeni sa nu lucreze la preturi mici, dar pentru ca-si face reclama cu acest lucru ar trebui sa-l izolam intr-un fel, dar in nici un caz in media(cum incerc sa fac eu acum), ci pe plan local. Totusi, putina decenta nu strica! Daca ne mandrim cu meseria noastra, hai sa dam dovada de bun simt si sa ne tratam meseria cu decenta si consideratia pe care o merita!

crs

In orice caz omul a postatr aici doar ca sa fie luat la suturi (avind in vedere ca unicele sale posturi - 2 - sint aici) deoarece nu cred ca cineva de pe forumul asta are nevoie sa i se faca lucrari cadastrale. Daca vroia sa i se faca o lucrare era alta treaba dar asa...

oak

Referitor la preturi sunt de acord cu introducerea unor grile ca cele a notarilor (cei mai vechi  in bransa stiu ca au existat la un momendat tabele cu preturi minime si maxime desfiintate pe motiv de liberalizare a pietei). Astfel am elimina concurentii care strica piata. Personal sunt afectat de aceste personaje pierzand mult din piata datorita faptului ca inca consider ca seriozitatea si calitatea costa (in limita bunului simt si tinand cont de ce se intimpla in jurul nostru in tara)

cip_mancip

macar daca formula si el sa sune altfel dar "lucrari cadastrale in sistem GPS" a dat cu bata-n balta.

s_mihai0481


bad wolf

E imposil.S-a mai incercat si s-a opus oficiul concurentei.
Iar preturile sunt in functie de zonele in care lucram.
Mai grav este faptul ca avem colegi care lucreaza cu preturi foarte mici chiar daca nu au multe lucrari , iar preturile pietei sunt altele , iar altii au inceput sa fure lucrarile colegilor.
Asaa ajungem sa ne batem joc de noi. Nu mai e nevoie sa -si bata joc altii.
Sper sa gasesc cararea corecta !

alex paun

lucrari cadastrale in sistem gps :))) oare cat cadastru stie nenea asta?!

simplu06

:rotfl:  l-am gasit intamplator cautand pe google ... E-mail : E-mail ; tel. 0752933650

simplu06

I-am dat un sms , poate in al 12-lea ceas isi analizeaza si isi reformuleaza anunturile care apar pe net ... Sper sa fi gresit din graba sau din oboseala, refuz sa cred ca sunt printre noi persoane care intocmesc lucrari de cadastru si topografie dar nu cunosc sistemul national de proiectie ...