Incepator in meserie

Creat de Petrovici, Sep 12, 2011, 11:15 PM

« precedentul - următorul »

Petrovici

Buna ziua.

Adrian e numele meu. Am terminat liceul si m-am inscris la Colegiul Technic "Anghel Saligny" din Cluj-Napoca, la sectia de topografie. Astea fiind spuse am nevoie un pic de ajutorul vostru. Pana incepe scoala as vrea sa studiez un pic, sa vad in mare despre ce este vorba daca mi-ati putea indruma catre un site, sau chiar si cativa carti pentru incepatori pentru studiu in plus.

Va multumesc. :)

MirceaBogdan

asa m-am gandit si eu cand m-am inscris la facultatea, dar sa stii ca nu are rost sa iti bati capul de pe acum. ai sa te saturi de invatat.

John Doe

Prima data mergi la scoala si incearca sa inveti cat poti de mult de la profesori. Daca vrei mai mult sau ai neclaritati, intreaba aici si vei fi indrumat. Meseria asta nu e ca o nuvela pe care ai citit-o si stii cam despre ce e vorba, e putin mai complicat.
Totusi, daca crezi ca te plictisesti ia geometria de clasa a V-a si verifica-te daca mai stii sa faci problemele alea - nu glumesc, asta chiar te va ajuta mai tarziu.

Petrovici

Multumesc pentru raspunsuri.  ;)

bad wolf

Si "Geometria Analitica" , din liceu.E baza topografiei alaturi de altele, inclusiv matematici superioare.

Modificat de bad wolf (13-09-2011 14:55:29)
Sper sa gasesc cararea corecta !

lacriman

si nu uita sa repeti definitiile la sinus, cosinus, tangenta si cotangenta... cu tot neamul lor

Modificat de lacriman (14-09-2011 22:23:18)