ce se intampla cu cei autorizati dupa anul 2007

Creat de antoncristiann, Oct 13, 2010, 11:45 PM

« precedentul - următorul »

antoncristiann

in noul ordin se vorbeste doar de persoanele autorizate anterior anului 2007......

ce se intampla cu ce autorizati dupa 2007??

bad wolf

#1
Citat din: antoncristiannin noul ordin se vorbeste doar de persoanele autorizate anterior anului 2007......

ce se intampla cu ce autorizati dupa 2007??

Ai citit oodinul?
Eu nu cred !
Dupa aparitia celbrei L17/2007(a geodezului) pana in 2009 au fost facute autorizari doar de OGR.
Aceste autorizari vor fi recunoscute conform prevederilor ord 107.
Citeste-l cu atentie !
Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Da, dar e mai usor sa intrebi aici ce te intereseaza, fiindca ti se raspunde la obiect, nu trebuie sa te obosesti citind... dar si noi vom obosi la un moment dat sa dam raspunsuri de acest fel.

lardia

eu am inteles ca dosarele de reautorizare pt. autorizatii OGR se trimit la ANCPI si nu la OCPI-urile locale

colony83

In judetul Salaj trebuie sa se reautorizeze si cei care s-au autorizat dupa 2007. De exemplu eu am fost autorizat in aprile 2009 conform ord. 538/2001 si mi se cere sa-mi reiinoiesc autorizarea, desi in ordinul 107/2010 se precizeaza clar ca doar cei autorizati anterior anului 2007. Eu chiar nu inteleg. Va rog sa ma lamuriti. Mersi!!

Mit

"colony83" tu chiar nu intelegi ca astora de la putere le trebuie DOAR banii tai?  :nod:  :hi:

antoncristiann

rectific....
ce se intampla cu persoanele autorizate de OCPI/ANCPI, dupa anul 2007?...

bad wolf

#7
Citat din: antoncristiannrectific....
ce se intampla cu persoanele autorizate de OCPI/ANCPI, dupa anul 2007?...

Daca citeai ord. 107 stiai!
Cele eliberate conf ord 538/2001 se preschimba, cele eliberate cof ord. 107 2010 raman valabile !
Sper sa gasesc cararea corecta !

antoncristiann

si cu stampila ce facem..ca e diferita de a celor care se reautorizeaza?

John Doe

... si de ce crocodilul e mai mult lung decat verde? man, tu alte probleme chiar nu ai?

Modificat de John Doe (15-10-2010 21:50:41)

bad wolf

#10
Citat din: antoncristiannsi cu stampila ce facem..ca e diferita de a celor care se reautorizeaza?
Mai tu chiar nu citesti regulamentele?
Stampila se preda cand primesti noul certificat de Autorizare si iti vei confectiona alta.
Norocul tau nu nu dai cu mine autorizarea , ca te faceam sa visezi toate regulamentele, toate legislatia si nu numai de cadasrtru ci toate .Ai inteles ceva?
Sper sa gasesc cararea corecta !

antoncristiann

chiar ca nu intelegi romaneste..o sa incerc sa traduc in engleza....

asadar....eu sunt autorizat in ianuarie 2010 de OCPI, exista lege pentru cazul meu???

sau ai scris tu ceva ordonante?

bad wolf

#12
Citat din: antoncristiannchiar ca nu intelegi romaneste..o sa incerc sa traduc in engleza....

asadar....eu sunt autorizat in ianuarie 2010 de OCPI, exista lege pentru cazul meu???

sau ai scris tu ceva ordonante?

In cazul nu ! Pentru ca refuzi sa citesti ce scrie pe portalul ANCPI !
Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Daca esti autorizat dupa 2007, nu ai nici o treaba cu nici o reautorizare si cu nici o schimbare de stampila.
Pentru asta, citeste Ordinul 107/2010 ; nu te obosi cu 538/2000, este abrogat. Il gasesti pe pagina ANCPI, la legislatie: http://www.ancpi.ro/pages/legislatie.php?lang=ro&type=odg" target="_blank">http://www.ancpi.ro/pages/legislatie.ph ... p;type=odg

Ai cam inceput cu stangul acest subiect. Fii te rog putin mai atent ce si cum postezi.
 Nu cauta consultanta gratuita, nu ti se va oferi de nici un fel. Nu te descurci undeva? nu conteaza, toti am trecut prin asa ceva; pune mana, incearca, cauta si daca chiar nu merge, intreaba si vei fi ajutat.

Modificat de John Doe (16-10-2010 20:04:18)

Munteanu_79

Poate o sa supar ceva lume pe aici dar am si eu o intrebare.
Am citit noul regulament dar nu m-am putut lamuri cu o problema.
Am obtinut autorizatia in anul 2009....va trebui sa-mi schimb certificatul si stampila?
Va multumesc!