softuri gratuite

Creat de dtoni, Iul 09, 2007, 12:31 AM

« precedentul - următorul »

dtoni


etopo

Ma poate ajuta cineva, cu ce soft se pot genera curbe de nivel si cum

crs

http://rapidshare.com/files/74887948/MDT_2005.zip.html" target="_blank">http://rapidshare.com/files/74887948/MDT_2005.zip.html

un prog. spaniol, functioneaza cu versiuni de autocad inferioare 2006.

Usuario.pdf - manual de utilizare (in sp.)
pe net sin si in format *.avi (dar ocupa peste 100mega si trebuia sa uploadez de 2 ori si....se gasesc oricum pe net.

Programul genereaza si curbe de nivel, profile, volume, etc

daca ai intrebari lasa un mesaj.

PS - nu e gratis (e cu crack  :zzz: ) , sper sa nu fiu dat afara de pe forum pt. asta

Modificat de crs (07-12-2007 15:58:06)

etopo

Salut am niste ortofotoplanuri pe un DVD si dintre acestia sunt cateva pe care nu le pot copia.
Stie cineva vreun program cu care as putea sa le salvez pe PC.
multumesc

lilica

De multe ori calitatea suporturilor DVD, CD lasa de dorit. Incearca sa recuperezi datele cu "BadCopy Pro" sau alt soft din aceasta gama.

paspi79

dtoni- esti cumva din gheorghieni?

AoS

Salut!

Am niste fisiere DWG pentru o lucrare. La deschidere tot cer un fisier compilat de shape-uri.

Ma poate ajuta cineva cu topograph.shx?

Multumesc!

etopo


valicux

ma intereseaza si pe mine daca se poate pune pe coordonate niste poze luate de pe google earth,in genul ortofotoplanurilor si daca da,cu ce program,mai gratis asa?:D

set4

#9
Citat din: AoSSalut!

Am niste fisiere DWG pentru o lucrare. La deschidere tot cer un fisier compilat de shape-uri.

Ma poate ajuta cineva cu topograph.shx?

Multumesc!
simplu dai Cancel si in rest e OK doar ca nu-ti deseneaza linii dupa shape-ul respectiv

set4

#10
Citat din: AoSSalut!

Am niste fisiere DWG pentru o lucrare. La deschidere tot cer un fisier compilat de shape-uri.

Ma poate ajuta cineva cu topograph.shx?

Multumesc!

Tipul de lini topograph.shx iti apare daca ai lucrat cu Topograph
Ca sa il gaseasca trebuie sa setezi calea implicita in Tools--> Options in folderul in care se gaseste topograph.shx(probabil C:\Topograph) si in mod sigur nu-ti va mai aparea  mesajul ca nu se gaseste fisierul. Asta e valabil daca lucrezi in Autocad(din cate stiu eu chiar de la cel care l-a creat Topograph nu merge decat in Autocad)

AoS

Multumesc tuturor de informatii

Am rezolvat problema shx-urilor.

AoS

Salut!

Din nou cu o intrebare...

Stie cineva o aplicatie free (add ins sau plug-ins pt autocad) care sa citeasca la insert/atach de fisiere SID si corelelarea?

Multumesc frumos!

veverita

un program de profile are cineva?

mariancornel

pentru siduri inserare si corelare iti recomand cea mai eftina solutie- acad map 2000i+ cad overlay 2000i  se gasesc pe cd-uri mai vechi cracuite.