trimble r6

Creat de lukas, Aug 31, 2009, 08:15 PM

« precedentul - următorul »

lukas

as dori sa siu ce parere aveti de GPS TRIMBLE R6


lukas

multumesc, dar datele tehnice le stiu ( internet ) . doream sa stiu daca merita achizitia lui, daca este fiabil , etc.
de aceea v-am cerut parerea

advex

Trimble furnizeaza printre cele mai bune echipamente.
Folosim un GPS Trimble R6 de aproximativ un an si functioneaza excelent, usor de manevrat, stabil.

radian2009

au avut o mica problema la inceput cu compensatoarele, dar le-au rezolvat.
Preferabil este sa nu cumperi un model nou aparut, ci sa astepti 6 luni pana la 2 ani sa remedieze problemele ce apar si sunt anuntate de utilizatorii finali.

E o super statie. Il poti intreba pe Liviu Gherman de la GISCAD orice, este un tip deschis si foarte prietenos. Asta o spun din experienta proprie cu dansul si colegii dansului. Daca cumperi de la ei ai suport zi de zi, si spre deosebire de altii ei chiar raspund la telefon.

Eu as cumpara un VX, dar costa cat 2 S6.

advex


lukas

ce soft de procesare folositi?

radian2009

Scuze, am citit gresit!
Dar ati aflat si parerea mea despre S6 :)

Legat de R6, sunt foarte multumit de el, si sincer ca o parere personala, nu vad de ce as plati diferenta pana la R8 avand in vedere ca tot ce are R8 in plus nu se poate folosi cu mici exceptii.

Atentie la R6 sa aiba si glonass, foarte folositor in VRS.

Nu stiu daca toate statiile ANCPI au si Glonass, dar unde e, e super bine.


Softul iti vine la pachet daca il cumperi cu GPS-ul, e undeva la 1500-1800 Euro.
Daca cumperi soft ul separat e vreo 6000.

Atentie mare, si e foarte bine sa vb cu Gherman.
Nu vreau sa fiu magar dar baietii din bucuresti care vand GPS trimble uita sa cam spuna unele chestii, si sunt cam nepregatiti, si asta se va vedea la partea de suport mai tarziu.

Poate tu esti bazat, dar poate o sa ai vreun angajat care inca invata, si atunci o sa apreciezi suportul lor, care apropo e gratis.

advex


lukas

Apropo de S6, am inteles ca e o " super statie " dar ce smecherii are in plus fata de celelalte ( nu date tehnice ) ?
Ma refer la cea servo

ace