propunere de APARTAMENTARE

Creat de vsor, Sep 24, 2014, 03:30 PM

« precedentul - următorul »

severcoman

#15
Citat din: mcozmoiuhai ca deja ma plictisesc comentariile tale, eu am facut o asemenea lucare si iti spun cum am facut iar lucrarea a iesit si este ok, api am facut intabularea apartamentelor.........................FACETI VOI CUM VRETI

intrebarea mea a fost clara; inseamna ca nu stii ce lucrare ai facut...(vezi fisierul pe care l-ai depus, pentru admiterea lucrarii; iar daca blocul e nou - asa cum ai spus, vezi la teren, proprietarul! - poate e acelasi, sau nu vrei sa ne spui...; si inca ceva: pe mine nu ma plictisesc comentariile tale, ma amuza! )

severcoman

#16
Citat din: vsorblocul este inscris in CF, insa este bloc nou, are un singur proprietar si vrea sa vanda apartamentele.

cand finalizezi, transmite-i lui mcozmoiu modul de rezolvare (el este inca la-nceput si confunda blocurile noi cu cele vechi...)

AlexGIS

#17
Citat din: mcozmoiuhai ca deja ma plictisesc comentariile tale, eu am facut o asemenea lucare si iti spun cum am facut iar lucrarea a iesit si este ok, api am facut intabularea apartamentelor.........................FACETI VOI CUM VRETI

Aș fi curios să văd cum arată CP-ul.

Anton Pann

pentru inscrierea unei mansarde este nevoie de o lucrare initiala de scoatere a podului din bunurile comune.
Doresc să scot doar o parte din pod, respectiv ce pe care se va construi mansarda. avem acceptul celorlalte apartamente.
Am intrebat colegi care mi-au dat 2 variate : 1- documentatie pentru scoaterea intregului pod ca o noua UI si apoi documentatie de dezmembrare in două Ui 2 - scoaterea acelei parti din pod ce face obiectul mansardarii si formarea unei singure UI , restul podului ramanand bun comun la celelelate apartamente  .
Apreciez ca varianta 1 nu este corecta intrucat nu e normal sa fac Ui si din partea de pod ce nu este afectată de mansardare .
ma intereseaza parerea d-voastra.

Modificat de Anton Pann (04-12-2014 08:13:39)