autorizare Pers JURID --- Licenta Soft PRELUCRARI MASURATORI

Creat de justinmeal, Aug 25, 2010, 02:52 AM

« precedentul - următorul »

justinmeal

- scrie in Regulamentul privind autorizarea ca pers jurid trebuie sa detina min. 1 licenta soft prelucrari masuratori: adica 1 soft CAD si / sau 1 soft de calcul/prelucrare/compensare/etc. masuratori... ?

 - despre echipamentele minime necesare... ?? pot fi si detinute sub forma de inchiriere/alta forma de folosire sau neaparat proprietate personala ???

Cine stie care sunt raspunsurile ? cine s-a mai autorizat de curand, dupa noul regulament ??/?

John Doe

Da, persoanele juridice trebuie sa detina cel putin un soft dedicat. Formularea din regulament nu e cea mai fericita dar cam asta au vrut sa spuna. Fa-ti rost de ceva simplu (deci ieftin) si gata. Nu trebuie neaparat sa ai AutoCAD si alte chestii "grele" ;  la fel, nu neaparat trebuie MS Office, exista MS Word inclus in Windows dar tu trece-l la soft de editare/prelucrare date. Exista si softuri free dar nu le stiu eu sigur; la fel, trece-ti in formular tot softul cumparat odata cu statia totala, e tot pentru prelucrare date.
Echipamentele pot fi proprietate sau trebuie sa poti dovedi ca ai acces la ele (de exemplu cu contract de comodat sau inchiriere). Adica trebuie sa ai oricum actele care dovedesc existenta echipamentelor si un contract cu proprietarul prin care dovedesti ca si tu le folosesti.