Cursuri de geodezie

Creat de oleleu, Oct 18, 2007, 03:38 PM

« precedentul - următorul »

puidedac

#15
Citat din: John DoeDa, si eu am cautat pe Net si nu am gasit. Se pare ca doar de pe la librarii sau la comanda poti face rost.
Nu inteleg universitatile din Romania... In Ungaria unde am fost la studii sunt multe carti si date pe site-ul universitatii create de profesorii facultatii in special pentru studenti... la noi nu... cartea profesorului se vinde mai bine, asta o fi cauza?
ce se poate face in aceasta privinta?

puidedac

ar fi bine un site de geodezie-topografie cu multe carti si date tehnice pentru a ne perfectiona... ce ziceti de acest forum... ar putea gazdui o asemenea initiativa?

allcad

#17
Citat din: puidedac
Citat din: John DoeDa, si eu am cautat pe Net si nu am gasit. Se pare ca doar de pe la librarii sau la comanda poti face rost.
Nu inteleg universitatile din Romania... In Ungaria unde am fost la studii sunt multe carti si date pe site-ul universitatii create de profesorii facultatii in special pentru studenti... la noi nu... cartea profesorului se vinde mai bine, asta o fi cauza?
ce se poate face in aceasta privinta?
La facultatea unde am terminat eu, toate cartile profesorilor si notele de curs se gasesc in numar suficient de exemplare in biblioteca facultatii deci oricum studentii nu le cumpara ci le imprumute asa ca nu cred ca e la mijloc vreun interes financiar. Dar intr-adevar ar fi fost foarte util, in special pentru studentii din provincie, sa gasim si pe site-ul facultatii aceste carti,  mai ales ca dupa terminarea sudiilor ne lovim de notiuni si informatii pe care le gasim foarte greu.
Ideea cu site-ul mi se pare buna... am putea contribui fiecare si cred ca ar rezulta o colectie bogata de materiale tehnice. 
 :hi: