Main Menu

top con gts 755

Creat de claudiu26, Mai 27, 2010, 07:15 PM

« precedentul - următorul »

claudiu26

vand top con GTS 755 total station,an fabricatie 2009,cd,incarcator,baterii,cablu date,geanta protectie.pret 3500 euro


437/583px 44.1KB

nest

Salutare ! M-ar interesa oferta dar vreau sa stiu daca poti sa-mi arati un act, o factura ceva prin care ai cumparat acest aparat iar daca nu ai atunci da-mi te rog serialul aparatului pentru a verifica daca nu este declarat furat.
  Imi para rau ca cer asta , dar un prieten de al meu tocmai s-a ars cumparand un aparat la super pret ca ulterior, cand a mers la reprezentanta sa -i faca o calibarare, sa afle ca acest aparat fusese declarat furat in Anglia .

claudiu26

Factura,fara nici un fel de problema.o zi buna la toata lumea :hi:

bogdyman79

#3
Citat din: nestSalutare ! M-ar interesa oferta dar vreau sa stiu daca poti sa-mi arati un act, o factura ceva prin care ai cumparat acest aparat iar daca nu ai atunci da-mi te rog serialul aparatului pentru a verifica daca nu este declarat furat.
  Imi para rau ca cer asta , dar un prieten de al meu tocmai s-a ars cumparand un aparat la super pret ca ulterior, cand a mers la reprezentanta sa -i faca o calibarare, sa afle ca acest aparat fusese declarat furat in Anglia .

off topic, (scuze)
@nest ... care a fost urmarea??? a fost confiscat si trimis inapoi in Anglia? vrem sa aflam mai multe =D

nest

multumesc de raspuns dar as vrea totusi si serialul aparatului pt a face verificari privind istoria sa.

pt. bogdyman79 : din ce stiu eu nu i-a fost retinut aparatul pt ca cei de la reprezentanta nu aveau cum sa faca asta dar i-au spus amicului meu ca ei vor raporta la firma mama ca un aparat dat furat a ajuns la ei in service fiind adus de dl. Xulescu . Intamplarea e destul de proaspata asa ca amicul meu asteapta urmarile.
  Procedura se pare ca presupune ca reprezentanta din Anglia sa anunte pagubitul ca s-a gasit aparatul si acesta sa anunte politia de acolo iar acestia la randul lor sa solicite colaboraea colegilor politisti din Romania pt a se constata daca aparatul semnalat de reprezentanta e acelasi cu cel declarat furat si mai departe presupun ca politia va investiga de unde si cum ......

claudiu26

Ar fi fost mai indicat sa imi cere-ti un nr de tel ca sa discutam detaliile in particular daca intradevar va interesa aparatul.Nu va inteleg, va intereseaza aparatul sau provienenta lui sau sunte-ti detectiv ? Din experienta mea stiu ca la o verificare metrologica se face cu totul si cu totul altceva..mai ales daca prezenta-ti si o factura care demontreaza achizitionarea aparatului sau actul de provenienta.Nu cred ca are rost sa va mai dau serialul deoarece am deja un client interesat de achizitionarea lui.O zi buna

edy_45


nest

Metrologia e una, calibrarea e alta ! Nu inteleg supararea ! E normal sa fii suspicios cand vezi ca pretul aunui aparat la doar cateva luni de la data fabricatiei a scazut la 30% din valoarea initiala. Ma bucur de chilipir, daca chiar e chilipir !

Mit

Scuzati off-topicul.

Am inteles de la un coleg care lucreaza cu Trimble cum ca la 2 ani trebuie sa mearga la reprezentanta pt. a-i reincarca codul, asta tocmai in ideea de a nu fi furat. In situatia asta ii dau dreptate 100% lui "nest", poate ca si Topcon isi protejeaza marfa.  :hi:

claudiu26

Posibil dar aparatul este deja vandut,mai mult de factura nu aveam ce sa ofer.o zi buna   :hi: