6JIOnEOf

Creat de ubrab, Iun 12, 2013, 04:10 PM

« precedentul - următorul »

ubrab

Subiect: Pot construi locuinta la calcan pe un teren mic de numai 120 m?
Am un teren pe colt, cu iesire pe 2 strazi, de 600 mp, unde este o constructie in partea dinspre una din strazi de 90mp amprenta pe 350mp din teren. Pe celalalt teren pana la 600mp, adica de 250 mp (25 lungime x 10mp latime), cu iesire pe cealalta strada, vreau sa-l impart in doua, ADICA 125 MP FIECARE (12,5 lungime x 10 mp latime), sa iau 1 autorizatie de constructie cu 2 loturi si sa vand cele 2 loturi. Cum sa procedez pentru a realiza aceasta situatie, si daca iau autorizatia de constructie pe numele meu cumparatorul poate sa construiasca si sa ia procesul verbal de receptie la terminarea constructiilor pe numele lor pentru a o intabula ?

Modificat de ubrab (12-06-2013 13:13:31)

severcoman

@barbu
de pe forum veti afla doar informativ raspusul la astfel de intrebari; nimeni nu poate sti regulamentul local de urbanism, privin imobilul dvs; solicitati CU si veti afla ce/cum puteti construi!

c_pascu

Aceasta nu este o intrebare legata de cadastru.
Solicita de la primarie un certificat de urbanism de informare. In cerere explica ce doresti sa faci.

John Doe

Asa e cel mai bine, nu am nimic de adaugat.

@ubrab: de obicei, titlurile topicurilor au legatura cu ceea ce se discuta/solicita in ele. De retinut pentru viitor. Acest forum este destul de permisiv fata de altele, dar asta pâna undeva.

Mit

Omu' e sictirit  in a-si prezenta speta asa ca raspunsuri... pe masura.  :rusine:

AlexGIS


Hakan


John Doe