OCPI - Constanta - Planuri Parcelare

Creat de noop, Iun 07, 2011, 06:13 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

Atunci sa mai asteptam ceva informatii, oricum or sa mai apara in timp.

Dar na, ca pe bin Laden l-au rezolvat astia... am putea vorbi cu altcineva pe tema asta ?

Modificat de John Doe (23-06-2011 21:45:09)

Nicole

Tot din Constanta - se poate  intampla ca uneori coordonatele luate de pe un plan parcelar sa nu fie cele bune , din diverse motive ...  Daca doriti sa actualizati un plan cel  mai bine este sa completati cererea de Informatii si sa platiti pentru cel putin  4 puncte  -  nu este chiar atat de costisitor , daca vrei intr-adevar ca lucrarea sa fie bine facuta si sa nu primesti referat de completare de la ocpi.

Modificat de Nicole (17-08-2012 20:31:44)

noop

Slabute informatii!
Nu lucreaza nimeni cu OCPI Constanta, sau nu sunt probleme cu astia de la Constanta?

Haideti oameni buni, spuneti ceva, doar nu o fi asa corect sistemul si doar eu cu Nicole suntem patiti.

Marian

Eu cred ca pe Constanta nu mai lucreaza nimeni din afara iar cei din Constanta tac, ptr ca tacerea e ca mierea!

Ionica34

eu am depus documentatia pentru un plan parcelar la Constanta. Dupa ce am depus, vazand ca din punct de vedere tehnic nu au ce sa-mi faca, mi-au cerut numele, prenumele si cnp-ul la fiecare proprietar!!!
Si zic, daca e mort ce fac? Cereti la primarie mi-au zis!!!
Nici acum nu am aceste date, nu pot face nimic.

John Doe

Trimite o adresa scrisa la ANCPI si intreaba daca datele astea sunt obligatorii la receptia planurilor parcelare. Eu stiu ca nu.

Sau mergi la evidenta populatiei (ala care tine de Politie)  cu adresa de la OCPI si cere-le acolo, la Primarie nici nu cred ca le au.

Modificat de John Doe (24-06-2011 11:41:22)

noop

Asta pentru ca in fiecare sat sunt cel putin 2 persoane care se numesc la fel, si desteptii de la primarie au pus in posesie alta persoana cu acelasi nume pe alte terenuri cu evident alte suprafete.

Ca la noi la nimeni, si dupa ce s-au ars acum sufla si in iaurt.

Oricum asta e prostia lucratorilor din primarii, lipsa de regulamente si legi completate cu coruptia din OCPI-uri, primarii, politie si justitie.

Oricum ne apropiem de un sistem Sud American in care coruptia va conduce tara.

Ne scufundam oricum ca tara cu totul! Mai conteaza ca intr-un judet e ca in Mexic?

Va imaginati daca se vor extinde aceste regiuni, in care Constanta va fi capitala de regiune cata putere va avea mafia din Constanta, si ce suprafata din Romania va ajunge la nivelul de coruptie al Constantei?

Toti ne povestesc de cat de bine va fi, dar raul se extinde mult mai repede decat binele si blocajele administrative vor fi din ce in ce mai dese si vor afecta suprafete mult mai mari din teritoriul tarii.

Bucurati-va, noi vom face iarasi harti, iarasi sisteme informatice, iarasi stampile si reautorizari... si iar bani din buzunarul nostru pt diverse servicii... care practic nu exista.

Ionica34

am solicitat la primarie datele, care a solicitat la evidenta populatiei, si care evidenta i-a zis ca nu-i da aceste date, ca-s secrete!!!!
Asa ca, no coment.

adrianc

Am si eu o sugestie. Este putin neortodoxa si nu merita luata in seama.
Te duci de dimineata in Constanta la o bodega de langa gara (gara e aia unde vin trenurile cu viteza luminii...) si cheltuiesti vreo 20 de lei pe vodka ieftina :nebun: . Iei una bucata topor (asta ar trebui sa-l ai in dotare daca esti meserias(a)...) si mergi la oficiu.
Mergi la portar si ceri la ingineru' sef  :hi: (musai la ala sef, daca bagi frica in asta, bagi si in restu) si intrebi daca iti pune o stampiluta pe planuri (am uitat sa precizez - ia si planurile la tine). Atentie sa se vada distinct toporul si eventual sa-i dai si cu niste zeama de visine inainte (ca tot sunt in sezon).
Daca zice nu, il sprijini pe masa (toporul) :nono: .
Daca tot zice nu... nu te mai sfatuiesc mai departe ca te descurci... :rotfl:  :finger:

-prezentul text este un pamflet si trebuie tratat ca atare.
La muncă! nu la întins mâna.

Marian


adrianc


                  Sigur o incurci.
Dar, intr-un fel sau altul, trebuie sa luam atitudine. Prea ne calca oficiile in picioare. Chiar in stil barbar.
Macar treaba cu bodega merita pusa in practica (chiar daca nu cu vodka). Am intalnit multi colegi care nu mai stiu sa se destinda si sa traiasca.
Am un coleg de birou care spune in felul urmator: "Bah, stii ce? Nu mai stie lumea sa bea o bere!" - si mare dreptate are. - scuze pentru offtopic.

Pentru colegul noop am un singur sfat: sa faca adresa la ANCPI in care in ceara lamuriri in privinta procedurii de realizare a planurilor parcelare si sa semnaleze problemele intalnite de el (exact asa cum le-a scris aici).


_______________________________________
La muncă! nu la întins mâna.


               
La muncă! nu la întins mâna.

djxhouse


                  eu gandesc in urmatorul fel.
Poate la OCPI sunt mari, dar sa nu uitam ca si ei trebuie sa mearga la medic, la politie, primarie.. etc etc... unde tocmai da peste un om caruia i-ai pus bete in roata. Atunci poate sa pateasca invers.
Poate are o sotie si o duce la spital sa nasca, o operatie, o interventie de urgenta.. ca a avut un accident...

Parerea mea? Nu e bine sa-ti fortezi norocul  http://www.3xforum.ro/img/smilies/nono.png">

Probabil multi nu isi dau seama de acest lucru http://www.3xforum.ro/img/smilies/nod.png">