Licitatie SNCFR

Creat de Marian, Dec 08, 2010, 05:07 PM

« precedentul - următorul »

Marian

,,Întocmirea documentaţiei de cadastru necesară pentru obţinerea numărului cadastral şi înscrierea în Cartea Funciară a infrastructurii feroviare publice ce constituie domeniul public al Statului, administrat de MT şi concesionat către CNCF"CFR"SA şi a documentaţiei topografice necesare obţinerii certificatelor de atestare a dreptului de proprietate asupra terenurilor, evaluarea acestora şi înscrierea în cărţile funciare locale pentru obiective situate pe linia de cale ferată 800/ Bucureşti Constanţa"

PINA AICI, TOATE BUNE SI FRUMOASE. DAR IA PRIVITI CE CONDITII PUN:

a)    număr mediu anual de salariaţi mai mic de 250;
b)    cifră de afaceri anuală netă de până la 50 milioane euro, echivalent în lei, sau active totale care nu depăşesc echivalentul în lei a 43 milioane euro, conform ultimei situaţii financiare aprobate. Prin active totale se înţelege active imobilizate plus active circulante plus cheltuieli în avans.

CUM VI SE PARE?????

Mit


djxhouse

merg la o firma cu mare rulaj, cu 5000 angajati..
vorbesc cu seful mare sa puna si cod caen 7112 in activitatea firmei
si prind fiecare lucrare, mai si pun niste preturi astronomice...
de ex .. trasare 15.000ron/punct
intabulare 50.000ron/parcela

nu stiu cum rezolv cand imi cere sa am 50 de autorizati cat B/C
200 licente autocad  :nebun:

probabil la asemenea preturi imi pot permite sa tin angajati doar de forma



am glumit

deja se stie cine o sa prinda lucrarea.. nu stiu de ce tot ma agit  :rotfl:

Alin B.

pai din ce spui tu , o firma cu 2 angajati si cifra de afaceri 5000euro se incadreaza in condiitiile mentionate ..  :hi:

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Adica vor sa faca documentatii conform HG 834/1991 ? Spor la lucru le doresc.... si aveti grija, cine are teren pe langa liniile CFR s-ar putea sa aiba oarece surprize, fiindca limitele CFR sunt si la 20 metri din ax iar la aplicarea Legii 18/1991 nu s-a tinut cont de asta.

kod