caut loc de munca

Creat de crinteaadrian, Noi 03, 2012, 12:48 PM

« precedentul - următorul »

crinteaadrian

Caut Job Topometrist in focsani ploiesti bucuresti targoviste am lucrat 6 ani in domeniul topo... si munca de teren si de birou,,, de lucrat lucrez cu orice aparat statie toatala gps nivela. mai lulte detalii la telefon 0763373370 :D  :hi:


580/350px 57KB

crinteaadrian

am uitat sa precizez execut si trasari in constructii drumuri si poduri
 :rotfl:

John Doe

Ce relevanta are poza in context?

Mit

Ca n-are rau de inaltime, are asigurare medicala si poate lucra in conditii toxice (fum de mici, etc.) :razz:

dtoni

John si Mit sunteti amndoi carcotasi :) lasa-ti omul sa se exprime cum stie el mai bine. Toti avem poze adunate in ani de munca de pe diferite coclauri si sunt sigur ca si voi aveti cateva poze mai reusite din delegatile demult apuse. Mie mi se pare reusita poza si imi trezeste amintiri placute.... as schimba rutina zilnica( OCPI, ANAF, POSTA, NOTARIAT, TRAFIC, METROU, SEMAFOARE, NOTE DE COMPLETARE, RESPINGERI, NOTIFICARI, CONVOCARI, SUPRAPUNERI, NOTARIAT, SOMATII DE PLATA..... si lista poate continua) cu o zii in mijlocul naturii efectund o masuratore ca in poza de mai sus. Nu m-ar deranja fumul de la gratar nici tanntarii, nici noroiul, nici berea de langa mici nu m-ar deranja, nici macar a cincea bere nu mi-ar crea un disconfort :) . Perfect ar fii sa nu am nici semnal la telefon.

John Doe

Corect dtoni, tocmai asta voiam sa inteleg mai bine, de aceea intreb si nu categorisesc din start.

alex paun

asta e pt dtoni!


435/581px 48.2KB

tcu


John Doe

La urmatoarele se misca aparatul, sau n-a mai putut face poze...

Modificat de John Doe (09-11-2012 12:14:54)

alex paun

trebuie sa avem si o limita , nu? dupa aia apar erorile umane! :))

dtoni

dupa cateva beri consumate aparea eroarea de colimatie si focusare.

tcu

Alex, eu stiam ca:
- prima bere - apare eroarea de orientare (te intrebi de ce ai luat doar o bere si unde mai gasesti o crasma deschisa)
- la a doua bere - apare nesiguranta si incepi si te verifici (te mai cauti inca o data daca nu cumva ai luat mai multe beri)
- a treia  - apare eroarea de orizontalitate
- bineinteles ca a 4 a bere este corectia :)

John Doe

Da... si citind asta, incep sa ma intreb si eu, de ce n-am luat o bere?

dtoni

niciodata nu este prea tarziu....

dtoni

:rotfl: nu stiu cu se face dar acest topic a ajuns de la un anunt de cautare unui loc de munca la unul in care predomina berea... eu sper din tot sufletul ca domnul crinteaadrian si-a gasit de munca si nu se va supara ca i-am poluat topicul cu bere. dar pana la urma el a inceput...