Intabulare extravilan

Creat de bogdy, Mai 15, 2011, 10:56 PM

« precedentul - următorul »

bogdy

Se da un TP in extravilan fara nr de tarla numai nr top. In zona este 1:2880, schita de punere in posesie , pv de punere in posesie. Tin sa precizez ca pe 2800 nu este drum la parcela si nici pe schita de punere in posesie care este copiata dupa 2880
Cu naiba sa intabulez titlul daca nu exista nici o tarla?? Am intrebat si la ospiciu si zic ei sa formez eu o tarla din limite naturale  :uimit: .Limite care sunt la mama naibii.

kod

sti ce inseamna notiunea de tarla ?
sau altfel intrebat, sti ce limite naturale delimiteaza o tarla ?

adrianc

In ce judet se intampla asta?
Stiu ca in multe judete din Ardeal nu-i intereseaza tarlaua, ci numai numarul topo si este suficient sa parcelezi bucata aia in care se afla parcela ta, delimitata de primul drum/canal/padure/cale ferata, etc - depinde cum te intelegi cu ing. sef
La muncă! nu la întins mâna.

diagodose2009

Soluţie
Cere de la primarie o adeverinţă  de primărie  în care să scrie:
   număr tarla, număr parcelă, număr poştal, intravilan sau extravilan
Cere un plan parcelar pe hărtie de la primărie
Depui tu documentaţia la OCPI
Modificarea in titlu de proprietate (să scrie nr. tarla) o va face directoarea OCPI...

kod

nr postal ...pe extravilan ?  :uimit:

bogdy


kod

nu-ti demonstram nimic, sugeram, ca tarlaua tine de la .. pana la ... (drumuri, ape...etc. limite naturale etc.)
si conform actualului regulament pt. a avea o oaresice parere va trebui masurata toata tarlaua (indiferent ca are 10, 10 sau 1000 ha) si apoi compari suprafetele din registrele agricole cu cea rezultata, iar de aici incepe distractia :D