leica TCR 407 POWER vs TOPOSYS

Creat de naikuz, Iun 13, 2008, 02:45 AM

« precedentul - următorul »

naikuz

.....am si eu o intrebare in legatura cu importatul mde date fisier .GSI in toposys si anume ca nu stiu cum se face de mine nu imi recunoaste toposysul nr de statie care in pun in aparat....are cineva o solutie in acest sens?????? ....ms

bigc_id

fisier de tip .txt. poti deacarca din statie? sau ai tipul asta de optiune? daca da descarca in format toposys si schimbai terminatia in .txt. acest fisier se deschide  cu notepad-ul si se editeaza, adica se sterg toate literele din fisier, se sterg orientarile de la statiile la care sa masurat si distanta, ramanand masuratoarea dintre statii, se verifica numerotarea ca nu cumva sa se repete vreunul din numere. daca mai ai nelamuriri, pt. contact E-mail

Alin B.

Pe site la Geotop gasesti un format pt download Leica - toposys.frt. Incarci acest format cu Leica Geo office Tools in statie , si apoi descarci in acest format masuratorile. Fisierul descarcat din statie il importi in TopoSys folosind optiunea Import Ascii . Daca nu merge , atunci , inainte de a a face importul in TopoSys deschide fiserul respectiv in Notepad si sterge prima linie. Dupa asta ar trebui sa mearga importul in TopoSys fara probleme !

moneasa.suceava


moneasa.suceava


naikuz

#5
Citat din: Alin B.Pe site la Geotop gasesti un format pt download Leica - toposys.frt. Incarci acest format cu Leica Geo office Tools in statie , si apoi descarci in acest format masuratorile. Fisierul descarcat din statie il importi in TopoSys folosind optiunea Import Ascii . Daca nu merge , atunci , inainte de a a face importul in TopoSys deschide fiserul respectiv in Notepad si sterge prima linie. Dupa asta ar trebui sa mearga importul in TopoSys fara probleme !


ms de ajutor...mare domn :hi: