Demonstratii si lectii practice cu echipamentele GPS in Cluj Napoca

Creat de simy_topo, Mar 17, 2010, 10:27 AM

« precedentul - următorul »

simy_topo

Stimati Colegi,

SysCAD Solutions SRL va invita in data de 19 Martie 2010  la sediul firmei D&M Topografie din Cluj-Napoca , pentru a participa la demonstratii si lectii practice cu echipamentele GPS in sistemul de pozitionare ROMPOS.
Prin participarea la prezentarea noastra veti obtine raspunsul la intrebari de genul: Ce reprezinta Rompos?; Cum lucreaza receptoarele GNSS?; Ce conditii sunt impuse in utilizarea acestora?; Care este precizia si timpul de determinare a pozitiei?; Cum pot obtine coordonatele in sistem national Stereo70?.
Pentru demonstratii tehnicienii Syscad Solutions au pregatit receptoare GPS/GNSS Spectra Precision , South Surveying si Altus oferindu-va astfel posibilitatea de a vedea diferentele dintre echipamente si modul de comportare al acestora in teren.

Prezentariile se vor defasura in jurul orei 14.00 la sediul:
SC D&M Topografie SRL
Str. TAIETURA TURCULUI Nr. 47/8 (Parcul Tetarom 1, Hala albastra).
Localitatea: Cluj Napoca, Judetul Cluj.

Pentru mai multe detalii legate de locul si ora prezentarii va rugam sa luati legatura cu D-nul Bruma Simion, tel: 0726692517.

Va multumim.


410/581px 47.8KB

Mit

Mai "bantuiti" si prin alte locatii ? Puteti pune un program al viitoarelor prezentari ? :hi:

Ionica34

Miercuri 24 Martie, ora 15, la Bacau la Sala de Conferinte a Directiei Agricole Bacau.
Ptr Contact :
 E-mail , 0311035348, 0751219991, 0724270680


Alin B.



Ionica34

Suntem in curs de definitivare a programului.
Cert saptamana viitoare suntem la Bacau - miercuri, si la Iasi - joi.
La Suceava, Sibiu, depinde de cum reusim sa strangem 15-20 de persoane, de locul desfasurarii.
Continuam sa promovam produsele oriunde in tara. In curand vom aduce produse mai ieftine, tehnologie de ultima ora, precum statii totale cu Windows CE, receptoare GNSS, nivele digitale, etc.

doara.florin

Timisoara?!Aaaa mi-am amintit am sunat la SysCad mai de mult,acum o luna aveam o problema cu GPS-ul mi-a raspuns o domnita,am cerut sa vorbesc cu niste tehnicieni sau cu domnul Liviu,prima data ,tehnicienii nu erau in preajma ,domnul Liviu avea sedinta sau era ocupat ,nu stiu .A doua oara mi-a dat numarul unui baiat care m-a luminat si stiu ca l-am mai sunat si mai tarziu,nu stiu cine e dar ii multumesc,baiatul de la Besttour din Timisoara.Totusi mai am niste dileme cu aparatele.

Modificat de doara.florin (19-03-2010 23:44:44)