Cine a pierdut sau i-a fost furat un Trimble TSC2

Creat de allcad, Sep 16, 2010, 06:32 PM

« precedentul - următorul »

allcad

Am fost contactat de niste "vanzatori" in vederea cumpararii unui astfel de receptor , daca e vreun coleg geodez care a fost pagubit de asa ceva , pot oferi cateva detalii, poate de ajutor pentru recuperarea bunului .

lacriman

Ti-as oferi - macar simbolic - o medalie pentru gestul tau.
Mi-ar fi placut ca si altii sa fi facut un asemenea gest cand mi-a disparut, acum un an, trepiedul nou-nout de la Leica.
Multumesc. Mi-ai redat increderea in oameni.

Mit

Si cand te gandesti ca ala l-a luat sa-l bage pe foc...

ace

sau sa il faca tigaie daca era de aluminiu  :wink2:
oricum allcad felicitari pentru mesaj

allcad

Multumesc colegilor pentru aprecieri, va rog sa ma credeti ca am postat asta  foarte indignat de cum am terminat discutia cu respectivii, pentru ca stiu cat de greu este sa cumperi aparatura si cu ce eforturi si vb voastra , se gasesc niste idioti  sa le  fure  "ca sa le bage pe foc", care m-au si intrebat "sii aista si sifasi cu iel???"""

Eu sper  sa ne putem reda increderea in oameni, mai ales cu ajutorul oamenilor din cadrul acestui forum care de multe ori m-au incurajat si pe mine sa merg mai departe...!
Parca gasesti o doza de intelegere aici in momentul in care crezi ca nu mai esti inteles de nimeni si te intrebi " oare sunt singurul care patesc asta?!" dar cand vezi ca exista oameni care ridica si ei aceleasi probleme , e suficient sa vezi ca nu esti singur  si poti sa mergi mai departe.
Salutari si sunt sigur ca oricare dintre dvs. ar fi procedat la fel in locul meu.