cat

Creat de un_inginer, Feb 07, 2011, 07:21 PM

« precedentul - următorul »

bad wolf

#15
Citat din: auricaBuna,
As avea si eu o intrebare informativa pentru "un_inginer". M-ar interesa niste preturi(aproximative) pentru modernizarea unei intersectii. Aveti idee cam care ar fi preturile pentru o asemenea lucrare? Multumesc! Desigur partea de topografie constituie un mizilic...

Orice topograf care se respecta iti va da un pret(eventual il va negocia) doar la fata locului, dupa ce vede ce are de facut si ii sunt aduse la cunostiinta toate cerintele lucrarii.

Modificat de bad wolf (11-02-2011 13:06:28)
Sper sa gasesc cararea corecta !

ROBERT_TOPO

cred ca ar trebui mai multe detalii despre lucrare pentru ca nu se poate compara o intersectie de drumuri de exploatare cu una din centru orasului eventual sens giratoriu dar oricum totul se negociaza pana se ajunge la un consens,astept mai multe detalii pe privat.

John Doe

@aurica: aceeasi intrebare si pentru tine: intersectia e mare sau e mica ???

Desi te inteleg oarecum, la intrebarea cam in doi peri se adauga si NEcitirea celor scrise anterior chiar la acelasi subiect. Ca fiecare e interesat numai de ceea ce-l doare pe el atunci.
Si inca ceva: intrebarile personale NU sunt publice; pentru asta s-au inventat mesajele private. Alea unde scrie cu galben sub ID-ul omului.

Mit

Eu cred ca "aurica" a aruncat o intrebare cu talc, nu in ideea de a primi raspuns, ci de a arata ca ridicarea topo (manopera) e 0.01% din valoarea totala a unei astfel de lucrari. Ma insel?
 :wink2:  :hi:

bad wolf

#19
Citat din: MitEu cred ca "aurica" a aruncat o intrebare cu talc, nu in ideea de a primi raspuns, ci de a arata ca ridicarea topo (manopera) e 0.01% din valoarea totala a unei astfel de lucrari. Ma insel?
 :wink2:  :hi:

Crezi?
Eu cred ca poate fi chiar 0.001 sau mai putin.
Sper sa gasesc cararea corecta !