Cautam persoane fizice firme autorizate pt colaborare

Creat de TotalSurvey, Oct 11, 2009, 08:44 PM

« precedentul - următorul »

TotalSurvey

Ideea e simpla, detinem un portal http://www.pretcadastru.ro" target="_blank">www.PretCadastru.ro prin care ne promovam serviciile cadastrale. Site-ul are ceva vechime este destul de vizitat in medie 40-50 vizitatori unici pe zi. Vizitatorii primesc oferte de pret generate automat pt. orice doc. cadastrala. Primim cereri de oferte din toata tara pe care nu le putem onora (executam lucrari de cadastru doar in Bucuresti si Ilfov), si din aceasta cauza cautam colaboratori.

Pentru 50 de euro pe luna iti oferim platforma de promovare ideala pt. tine. Ai posibilitatea sa-ti definesti preturile, primesti toate cererile de oferta pe mail pt. judetul pt. care ai aplicat. Noi ne ocupam de promovarea site-ului prin reclama pe google, tu doar contractezi lucrari.

Daca esti interesat nu ezita sa ne contactezi, ai pe site la sectiunea contact numerele noastre de telefon.


581/254px 21.5KB

TotalSurvey

Incepand de Luni 26.10.2009 aplicatia va deveni functionala pt. toate judetele Romaniei.

Bucuresti,Ilfov si Galati sunt ocupate . Pt. restu va asteptam.

Cateva precizari : contractele de colaborare se vor semna pt. o perioada de 1 an. Cel ce a aplicat pt. judetul respectiv are exclusivitate pt acel judet pe perioada contractuala. Dupa expirarea termenului de un an contractul se poate prelungi cu vointa partilor pt. inca 1 an.

Toate cererile de oferte solicitate pt. judetul respectiv sunt centralizate in aplicatie de unde pot fi vizualizate in orice moment. Deasemenea informatile despre cererile de oferta le primiti si pe e-mail.

Cam atat pt. moment, cat de curand revenim cu informatii noi

goguletz

Adica, pentru 600 euro / an voi faceti publicitate unei anumite firme (sau persoane), pe un anumit judet; asta fara a avea garantia ca acea firma (persoana) va fi contactata.

Tare -> NU MA BAG!

Modificat de goguletz (23-10-2009 10:05:15)

TotalSurvey

Domnu Goguletz, te invit sa-ti faci un site sa-l promovezi pe google, si sa ne anunti si pe noi cat te costa. Si as fi curios in cat timp ajungi la 50,60 de vizitatori unici pe zi pe domeniu asta - Cadastru .

Pretul de 50euro/luna este intradevar foarte mare, daca ai prins un client tot ti-ai scos banii si mai ramai cu ceva in plus.

Si apropo foarte misto site-ul tau, nu-i pronunt numele ca-i fac reclama degeaba. Face o "gramada" de chestii inutile, astept sa vi cu o inovatie . Si apropo pune-i si tu un contor de trafic sa vedem cat de vizitat esti.

goguletz

:D

http://www.topo-online.ro/trafic" target="_blank">www.topo-online.ro/trafic

PS: Eu mi-am exprimat opinia, ca si client.

Modificat de goguletz (23-10-2009 15:23:21)

TotalSurvey

Ca sa lamurim problema definitiv si sa dovedim ca nu vindem iluzii, oricine poate intra pe http://admin.pretcadastru.ro/" target="_blank">http://admin.pretcadastru.ro/ user : demo parola : demo . Aici sunt centralizate toate ofertele primite prin portalul http://www.pretcadastru.ro" target="_blank">www.pretcadastru.ro . Datele de contact telefon si e-mail sunt criptate pe userul demo. Ofertele sunt centralizate incepand de ieri 22.10.2009 .

Modificat de TotalSurvey (23-10-2009 16:07:10)

goguletz

Tot nu inteleg.

Intra clientul (beneficiarul) pe net si da de site-ul http://www.pretcadastru.ro" target="_blank">www.pretcadastru.ro; apoi completeaza formularul (functie de cazul fiecaruia - cadastru apartament 4 camere, etc.). Cererea este inregistrata in baza de date. Ce se intampla mai departe?!

TotalSurvey

Este foarte simplu. Aplicatia genereaza automat o oferta PDF pentru cazul lui si i-o trimite pe mail. In acelasi timp autorizatul inregistrat pe judetul respectiv primeste mail cu datele persoanei interesate si date despre imobil conform formularului.
Mai departe ca si autorizat poti contacta persoana interesata prin telefon sau email.

La sectiunea contact vor aparea datele de contact ale autorizatului de pe judet atunci cand se selecteaza unul.

PS: in oferta generata vor fi datele de contact ale autorizatului din judetul respectiv, nu ale noastre, astfel incat persoana interesata sa il poata contacta.

Deasemenea toate ofertele primite pe judetul respectiv sunt centralizate si stocate pe aplicatia http://admin.pretcadastru.ro/," target="_blank">http://admin.pretcadastru.ro/, unde autorizatul se logheaza si vede toate ofertele primite pe judetul la care a aplicat.

E destul de clar acum?  :hi:

Modificat de TotalSurvey (23-10-2009 16:37:40)


Mit

TotalSurvey,
Daca mi-ai garanta ca bat palma cu beneficiarii la preturile calculate de voi, mai ca m-as prinde, dar e jale mare la buzunarele romanilor ... :nod:

kod

#10
Eu am am alta nedumerire:

Sa zicem ca stau in orasul "X" si acolo se lupta pt. concurenta vreo 400 de autorizati,
din acestia vre-o 50 sa zicem ca apeleaza la serviciile celor de la totalsurvey.
Pana aici totul in regula cei de la totalsurvey baga in jep 50 x 50 Eu / luna. (sau mai bine zis 50 x 50 x 12 ...ca contractul e de  1 an -cacofonie intentionata-)

Vine apoi clientul "Y" si vrea sa-si faca o intabulare in orasul "X", completeaza frumos formularul si el ce primeste un PDF cu ce-i 50 de autorizati ce-si vor site-urile promovate ? Omul da cu banu` si din 50 poate iese 1 ? daca nu-i place numele autorizatului sau nu-i place cum e facut site-ul...etc.

Oricum eu ca si beneficiar de servicii nu am nici o garantie ca:
1. vine clientul
2. datele prelucrate (atat ale tale dar si a tuturor posibilor clienti) vor fi folosite doar in scopurile prevazute in contract
3. daca nu vine nici un client si vreau sa desfac contractul in mai putin de 1 an, sunt bun de plata a mii sau zeci de mii de euro prevazute prin diverse clauze pe care eu nu le stiu
4. concurenta neloiala va fi eliminata, ci ba din contra eu vad o modalitate de promovare a lui  "Z" sau "T" autorizat mai stiu eu prin ce raitinguri facute de vechimea din sistem, sau alte "sporuri" suplimentare etc.

In concluzie:
 
Voi faceti bani frumosi pe spatele prostilor, pe care ii mintiti cu apa dulce, iar restul spera ca vor avea lucrari incat sa nu le poata duce.

Citat din: TotalSurveyMai departe ca si autorizat poti contacta persoana interesata prin telefon sau email.

Asta s-o credeti voi ! Adica eu ca autorizat sa-l sun pe posibilul client sa ma rog de el sa-l ajut sa-si rezolve problemele ?! ..penibil.

Singura modalitate de promovare este sa-ti faci datoria asa cum trebuie fata de client si el iti va aduce 2-3 posibili clienti. 1 client nemultumit iti va aduce cel putin de 10 ori mai multe nemultumiri ( fapt testat si incontestabil) !

TotalSurvey

#11
Citat din: MitTotalSurvey,
Daca mi-ai garanta ca bat palma cu beneficiarii la preturile calculate de voi, mai ca m-as prinde, dar e jale mare la buzunarele romanilor ... :nod:

In sectiunea de administrare fiecare autorizat are posibilitatea sa isi introduca preturile lui. Atentie !!! NU impunem noi preturi.

Citat din: kodSa zicem ca stau in orasul \"X\" si acolo se lupta pt. concurenta vreo 400 de autorizati,
din acestia vre-o 50 sa zicem ca apeleaza la serviciile celor de la totalsurvey.
Pana aici totul in regula cei de la totalsurvey baga in jep 50 x 50 Eu / luna. (sau mai bine zis 50 x 50 x 12 ...ca contractul e de  1 an -cacofonie intentionata-)

Fiecare judet va avea un singur autorizat pe sit-ul nostru. Nu vom face contract cu 50 de autorizati asa cum te-ai gandit tu.


Citat din: kodOricum eu ca si beneficiar de servicii nu am nici o garantie ca:
1. vine clientul

Daca imi spui tu mie unde te duci sa iti faci publicitate, platesti si ai garantie ca iti vine clientul.... ma duc si eu acolo.  :nod:

Citat din: kod2. datele prelucrate (atat ale tale dar si a tuturor posibilor clienti) vor fi folosite doar in scopurile prevazute in contract

Contractul va fi in curand disponibil pentru analiza si va putea fi modificat in functie de fiecare client. Aici nu e ca la banca. Iti aruncam un contract de 15 pagini pe care sa il citesti si semnezi in 5 min.  :wink2:

Citat din: koddaca nu vine nici un client si vreau sa desfac contractul in mai putin de 1 an, sunt bun de plata a mii sau zeci de mii de euro prevazute prin diverse clauze pe care eu nu le stiu

Contractul se semneaza pe 1 an ca sa ai garantia ca 1 an judetul respectiv este al tau. Daca nu esti multumit, vor exista niste clauze de reziliere dar nu de zeci de mii euro.... NU facem japca.

Citat din: kodAsta s-o credeti voi ! Adica eu ca autorizat sa-l sun pe posibilul client sa ma rog de el sa-l ajut sa-si rezolve problemele ?! ..penibil.

Nu te rogi de el.... Daca ai fi lucrat vreodata in vanzari ai fi vazut cum merge treaba. Ca sa vinzi un produs, mai faci si putin lobby... Il suni il intrebi de sanatate, vezi daca are nelamuriri, daca ii convine pretul samd. 90% din lucrarile contractate de noi prin intermediul siteului au fost prin telefoane.


Sper ca am abordat toate problemele ridicate de voi. Pentru alte nelamuriri va stam la dispozitie...  :hi:

bad wolf

#12
Citat din: TotalSurvey
Citat din: MitTotalSurvey,
Daca mi-ai garanta ca bat palma cu beneficiarii la preturile calculate de voi, mai ca m-as prinde, dar e jale mare la buzunarele romanilor ... :nod:

In sectiunea de administrare fiecare autorizat are posibilitatea sa isi introduca preturile lui. Atentie !!! NU impunem noi preturi.

Citat din: kodSa zicem ca stau in orasul \"X\" si acolo se lupta pt. concurenta vreo 400 de autorizati,
din acestia vre-o 50 sa zicem ca apeleaza la serviciile celor de la totalsurvey.
Pana aici totul in regula cei de la totalsurvey baga in jep 50 x 50 Eu / luna. (sau mai bine zis 50 x 50 x 12 ...ca contractul e de  1 an -cacofonie intentionata-)

Fiecare judet va avea un singur autorizat pe sit-ul nostru. Nu vom face contract cu 50 de autorizati asa cum te-ai gandit tu.


Citat din: kodOricum eu ca si beneficiar de servicii nu am nici o garantie ca:
1. vine clientul

Daca imi spui tu mie unde te duci sa iti faci publicitate, platesti si ai garantie ca iti vine clientul.... ma duc si eu acolo.  :nod:

Citat din: kod2. datele prelucrate (atat ale tale dar si a tuturor posibilor clienti) vor fi folosite doar in scopurile prevazute in contract

Contractul va fi in curand disponibil pentru analiza si va putea fi modificat in functie de fiecare client. Aici nu e ca la banca. Iti aruncam un contract de 15 pagini pe care sa il citesti si semnezi in 5 min.  :wink2:

Citat din: koddaca nu vine nici un client si vreau sa desfac contractul in mai putin de 1 an, sunt bun de plata a mii sau zeci de mii de euro prevazute prin diverse clauze pe care eu nu le stiu

Contractul se semneaza pe 1 an ca sa ai garantia ca 1 an judetul respectiv este al tau. Daca nu esti multumit, vor exista niste clauze de reziliere dar nu de zeci de mii euro.... NU facem japca.

Citat din: kodAsta s-o credeti voi ! Adica eu ca autorizat sa-l sun pe posibilul client sa ma rog de el sa-l ajut sa-si rezolve problemele ?! ..penibil.

Nu te rogi de el.... Daca ai fi lucrat vreodata in vanzari ai fi vazut cum merge treaba. Ca sa vinzi un produs, mai faci si putin lobby... Il suni il intrebi de sanatate, vezi daca are nelamuriri, daca ii convine pretul samd. 90% din lucrarile contractate de noi prin intermediul siteului au fost prin telefoane.


Sper ca am abordat toate problemele ridicate de voi. Pentru alte nelamuriri va stam la dispozitie...  :hi:

Ce propuneti voi este concurenta neloiala ,  .daca va limitati la un singur autorizat pe judet !!
Atentie ! Aceasta este o fapta penala !
Sper sa gasesc cararea corecta !

TotalSurvey

Exact !!!  :rotfl:

Cum ai putut sa te gandesti la asa ceva?? E ca si cum mi-as face un site si pe langa datele mele trebuie sa pun si datele celorlalti autorizati si concurenti.
 :rotfl:

bad wolf

#14
Citat din: TotalSurveyExact !!!  :rotfl:

Cum ai putut sa te gandesti la asa ceva?? E ca si cum mi-as face un site si pe langa datele mele trebuie sa pun si datele celorlalti autorizati si concurenti.
 :rotfl:

Daca il faci comercial pui datele tutror care se inscriu si iti platesc taxele.
Daca, insa limitezi , accesul la un singur autorizat, incalci legea , asa cum am mai spus.
Mai gandeste-te, decat sa vinzi la putini   la pret mare , mai bine vinzi la multi la un pret acceptbil.
Nu crezi ca am dreptate /
Sper sa gasesc cararea corecta !