Main Menu

STATII TOTALE

Creat de adilaurentiu2006, Mar 23, 2006, 03:24 PM

« precedentul - următorul »

lilica


                  
Exista un certificat de verificare metrologica din partea unei firme specializate din Romania? Vanzarea se face dupa metoda "vazut-placut" sau acorzi o perioada minima de garantie? Unde sunt produse (asamblate) aceste statii?


Am inteles foarte bine componenta, ideea era sa "mentionezi" pentru potentialii cumparatori raspunsuri clare la intrebarile de mai sus. Sunt convins ca aceste informatii sunt esentiale, mai putin ca exista in cutia de transport: "ruleta masurare aparat" si "husa". In orice caz, iti doresc sa gasesti cat mai repede un client iar acesta sa se bucure de performantele aparatului!



               

fipirc


                  Aparatele nu au (inca) certificat de verificare metrologica dar fara nici o problema se poate obtine de la institut in urma verificarii facute de ei.  Pot acorda o perioada minima de garantie, iar producatorul, asa cum reiese din documentul insotitor si emis de el, este Leica Elvetia.


               

comlosan_st


                  vreau sa cumpar o statie totala !!!!! pana in 3000 euro, cu toate accesorile, laser (daca e posibil si servo?) si cu metrologia rezolvata.


               

comlosan_st


                  http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">


               

a_dy2001


                  vreau si eu un soft de descarcare pentru sokkia set 2100 va rog!!!!!

_______________________________________
Cei care pot, FAC. Cei care nu pot sa facă, INVATA PE ALTI, iar cei care nu pot face nici asta,  CONDUC!


               

kiu


                  Vand Statie Totala PENTAX ATS 105, soft, cabluri descarcare, verificare metrologica, pret informativ 4500 Euro


               

lilica


                  a_dy2001: Pe site-ul Sokkia este disponibila aplicatia de uz general  Prolink115 (http://www.sokkia.com/general/downloads.aspx" target="_blank">http://www.sokkia.com/general/downloads.aspx). Ai verificat functionarea cu statia ta?


               

kiu


                  Vand Statie Totala SOKKIA 3010 SET 3 pret informativ 4100 eura, tel 0723320013


               

dornescuLucian


                  va salut, sunt foarte incepator in meseria (student anul III la UTCB si angajat la o firma autorizata in cadastru de mai putin de o luna) as dorii sa aflu si eu ceva informatii despre statiile totale (statiile totale care sa fie cat de cat ieftine dar cu care as putea sa-mi fac treaba la o firma la inceput de drum) cu respect Lucian Dornescu


               

lilica


                  Fiind angajat la o firma de cadastru nu poti obtine informatii utile de la colegi? Este greu sa-ti recomandam statii "cat de cat ieftine" daca nu stim ce tip de lucrari vrei sa executi. Ia legatura cu a_dy2001: are experienta in achizitionarea unei statii!


               

a_dy2001


                  da, am sa stii !!!?? macar cu experienta asta sa ma laud si eu !!!!   http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">)

_______________________________________
Cei care pot, FAC. Cei care nu pot sa facă, INVATA PE ALTI, iar cei care nu pot face nici asta,  CONDUC!


               

gabi b


                  multumesc advex. ca de obicei promt si bine informat. despre un manual de utilizare autodesk land as putea primi ceva informatii?l-am gasit pe site-ul lor dar are 2617 pagini. cam greu de printat pe linga faptul ca e in engleza. cunosc limba, dar nici chiar asa.


               

lilica


                  avogado si-a declarat de curand disponibilitatea de a ne ajuta in privinta Autodesk Land Desktop (vezi mesaj). Contacteaza-l si asteptam informatii utile si pentru alti utilizatori!


               

ssilvviu


                  Sunt inginer silvic si as vrea sa ma "lansez" si eu in cadastru. Imi puteti da cateva sfaturi de inceput de drum? Bineinteles primul pas este achizitionarea unei statii totale. Bugetul e pe undeva la 5000 euro.


               

fipirc


                  ssilviu am pentru tine o statie totala Leica TC407 nou-nouta cu toate accesoriile din cutia de transport, certificat garantie/calitate de la producator. Am anuntat pe forum si o am si pe okazii.