Ajutor G I S Topografie inginereasca

Creat de IliescuAlexandru, Aug 05, 2011, 04:24 AM

« precedentul - următorul »

IliescuAlexandru

Salut.
Am mare nevoie de 2 carti pe care nu le gasesc in biblioteci. La librarii nu am incercat inca pt ca deocamdata nu am reusit sa ajung si pe acolo.
Daca are cineva Fundamente G.I.S. - de Savulescu C., Ed H.G.A. Bucuresti 2000 si/sau  Topografie inginereasca - de N. Cristescu, 1978, in format pdf, il rog din tot sufletul sa ma ajute si sa mi le trimita sau sa imi dea un semn de viata, poate stie macar de unde pot face rost de ele. Fac o cinste mare celui care ma poate ajuta.
Imi trebuie pentru admitere la master in Bucuresti. Am gasit cartile la o biblioteca din Bucuresti, dar eu sunt din Iasi...
Va multumesc.  :hi:

Modificat de IliescuAlexandru (05-08-2011 01:25:03)

adrian_s

Topografie inginereasca -  N. Cristescu, 1978 o am eu in biblioteca, dar nu stiu cum pot sa te ajut fara un scaner. eu sunt din craiova

IliescuAlexandru

Multumesc pt ca mi-ai raspuns, dar daca o aveai pdf ma puteai ajuta, asa nu ai cum.
Am gasit cele 2 carti la o biblioteca din Iasi, dar abia pe 1 septembrie se redeschide, pana atunci sunt in concediu.
Am vazut ca cea din 1978 are 456 de pagini, si nu pot sa-mi imaginez de ce ar alege ca pt admitere sa ceara o carte atat de veche. Nu am apucat sa o rasfoiesc, dar sunt sigur ca si ceea ce am invatat eu la facultate in astia 4 ani e ok.
Cine stie ce idei ciudate mai au cei din conducere, poate vor doar sa puna bete in roate pt outsideri.

John Doe

Asa crezi tu acuma dar cartile astea, chiar vechi, contin multe lucruri pe care n-ai apucat sa le inveti in facultate. Poate n-ai sa intelegi tot ce scrie acolo din prima, dar pe parcursul a mai multi ani de practica ai sa te lovesti garantat de multe chestiuni care doar in cartile astea isi au rezolvarea.
Nu intotdeauna calea cea mai usoara e si cea mai buna, tu alege ce crezi ca ti se potriveste.

Cartea aia e tot una cam de referinta; daca nu ai scanner, poti sa o fotografiezi pagina cu pagina si ti-o adun eu in format PDF daca vrei. Cred ca merge si cu un telefon mobil, daca are camera mai ca lumea - nu neaparat rezolutia, sunt unele la care textele fotografiate de aproape ies foarte bine. Poate ai smartphone, alea cam merg la asa ceva.

IliescuAlexandru

Intre timp am gasit cartea Topografie inginereasca de N.Cristescu si o am in format pdf, acum mi-a mai ramas sa caut cealalta carte despre GIS.

John Doe

Si nu o incarci undeva sa o luam si noi ?



John Doe


bianca.cad


zamfy


IliescuAlexandru

@ zamfv

Multumesc mult pentru carte

Topograf in devenire


John Doe


dtoni