Am nevoie de ajutor

Creat de mihaelahri, Iul 08, 2011, 01:58 PM

« precedentul - următorul »

mihaelahri

Am urmatorul caz .... Un bloc de garsoniere are un spatiu liber la parter in proprietatea tuturor proprietarilor din acel bloc ( cota indiviza)  cum fac sa intabulez acest spatiu   fara sa fac intabulare la toate apartamentele din bloc si sa inchid cartea funciara colectiva  ...  stiu ca este o lege   dar a mai facut cineva ? multumesc anticipat

Mit

1. OBLIGATORIU, toate apartamentele trebuie sa fie intabulate.
2. Apoi, documentatie de REAPARTAMENTARE a intregului bloc, cu acordul notarial al tuturor proprietarilor. ( se scoate "spatiul" din partile comune indivize, primeste nr. cad. NOU si i se deschide o CF.  :hi:

gore82

va salut,..
Ma poate ajuta si pe mine cineva care face lucrari pe zona SLATINA/olt, si anume ma intereseaza daca difera cu ceva compunerea dosarul. Eu fac lucrari pe Bucuresti/Ilfov. Trebuie sa merg in Maruntei/OLt la o ruda sa-i fac cadastru(intravilan)

Burtic.Alexandru

Imi poate spune cineva care sunt documentele necesare documentatiei pentru inscrierea unui drum in cartea funciara?

irinatkn

Buna! As avea nevoie de o documentatie cu elementele unei partii de ski, caracteristicile tehnice, date generale ce tin de trasarea unei partii. Ma poate ajuta cineva?