studii topografie

Creat de moholea, Iul 28, 2009, 07:18 PM

« precedentul - următorul »

moholea

Stie cineva la ce institutii de invatamant se organizeaza masterat in topografie sau similar?

 Multumesc

kod

Stie cineva, daca la studii de lunga durata (5 ani geodezie - topografie) mai este nevoie de master, sau poti face direct, doctoratul ?

Multumesc, anticipat !

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

kod

mda, umor negru englezesc, unde anume in romania s-au facut studii superioare de lunga durata (5 ani) in domeniul Geodeziei - Topografiei, inainte de 1989 ?  :hi:

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

kod

mda, am vrut sa mai zic ceva de minele de la Petrosani, sau Valea Jiului....dar mai bine ma abtin  :zzz:

Si totusi, vreau sa vad negru pe alb, HG, OG sau lege care precizeze acest lucru.

Multumesc de incurajare, fiind absolvent dupa 1989, accept si formulari de genul.........."Succesuri"  :zzz:

kod

...si la moholea nu i-a raspuns nimeni inca, "Bucurestii sigur face"  :D asa ceva,
insa sa inteleg ca activezi in zona Cluj, nu stiu sigur ce sa zic.

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

bad wolf

Au aprut niste brosuri de admitere , acolo, sunt prezentate si ofertele pt doctorat,
dupa cate stiu eu: Universitatea Tehnica Petrosani, Geodezia, Bucuresti , Geodezia Timisoara.

Modificat de bad wolf (29-07-2009 18:14:42)
Sper sa gasesc cararea corecta !

kod

multumesc de informatii, m-am referit la moholea cu zona de activitate, am inteles din alte posturi de-ale lui ca ar fi prin Cluj.

Numai bine !

moholea

N-am gasit nicaieri in Transilvania masterat, acolo unde se organizeaza studii la nivel licenta de topografie.: Cluj, Alba, Oradea, Baia Mare, Brasov. Nici la Timisoara n-am vazut pe site sa fie..
 Deci...cred ca asa ramane

adrianmonea

la Alba Iulia trebuie sa fie...cand am plecat io de acolo era

moholea

a fost retrogradat la titulatura de curs de specialitate