greva la ocpi bucuresti

Creat de mariancornel, Mai 10, 2010, 04:33 PM

« precedentul - următorul »

kod

#15
hai sa mai uitam putin de necazuri .....

O excelenta satira la adresa brand-urilor pe timp de criza :D

http://vimeo.com/10149605

John Doe


advex

#17
Citat din: John DoeActiuni disperate: 
http://ziarero.realitatea.net/1273738023-Un_iesean_ameninta_ca_se_arunca_de_pe_cladirea_Oficiului_de_Cadastru

Claudiu Iurascu, un iesean de 32 de ani, ameninta ca se arunca de pe cladirea Oficiului de Cadastru si Publicitate Imobiliara (OCPI). Barbatul spune ca de 8 luni de zile asteapta sa i se elibereze un certificat de intabulare pentru un teren pe care vrea sa-l vanda. Conform legii, actul respectiv ar fi trebuit sa-l primeasca in maxim doua saptamini de la cerere. Narcisa Nedelcu, directorul institutiei, spune ca vina nu apartine OCPI si ca terenul ieseanului se suprapune in acte, dintr-o eroare virtuala, cu alte doua terenuri.

EROARE VIRTUALA!!!
Pana nu le rupe cineva gatul, fizic nu virtual, cei de la oficii nu se astampara cu astfel de actiuni si comunicate!

John Doe

Las' ca o sa aiba de acum salarii mai mult virtuale... si la ghiseu o sa puna tot niste functionari de stat virtuali... numai problemele cadastrului vor ramâne (vesnic?) reale...

Modificat de John Doe (13-05-2010 14:40:25)

advex

#19
Citat din: John DoeLas' ca o sa aiba de acum salarii mai mult virtuale... si la ghiseu o sa puna tot niste functionari de stat virtuali... numai problemele cadastrului vor ramâne (vesnic?) reale...

John, omeneste este cumva de inteles supararea lor in privinta banilor, este dificil cand ti se ia un drept...
Pe mine nu ma intereseaza cat de mari au ei salariile. Eu vreau o relatie corecta, avizarea sa se faca fara atatea amanari, fara respingeri pe motive virtuale!

Mit

Sar de la una la alta acum, cu scuzele cuvenite:

Un nea' avizoru' de la OCPI mi-a dat nota de completare cu PV de vecinatate, etc. la o lucrare ca si cum ar fi fost vorba de rectificare de S. in +, cand de fapt lucrarea era o rectif. de S. in -. Nici nu s-a uitat prin ea de fapt. Cand l-am interpelat, mi-a spus ca i s-a parut "cam subtire" :(

Si tot spun ca trebuie sa-mi cumpar pusca ...  :nebun:

dora3mira

Ieri pe la pranz si Galati .
Am o nelamurire...ce ma fac cu un dosar in avizare cu urgenta - la care nu pot depune completari?! Maine dimineata ma duce proprietaru de mana la nenea directoru OCPI sa vada el cu ochii lui ca e greva! Na ! Si daca maine le trece?!
Ca deja incepuse sa-mi placa ideea ca n-am ce cauta pe-acolo!

John Doe

Logic ar fi sa se decaleze toate termenele cu durata grevei, daca o fi legala.  Dar când te afli in locul si momentul nepotrivit, greu de spus dinainte ce-ai sa patesti.

topocad.cristi

bataie cu jandarmii la ocpi ilfov :))))))))))))))

Modificat de topocad.cristi (14-05-2010 11:02:01)

djxhouse

#24
Citat din: topocad.cristibataie cu jandarmii la ocpi ilfov :))))))))))))))

ceva detalii ai?

mariancornel

#25
situatia e maro. cred ca nu se rezolva asa repede. ori reiau lucrul pe baza unor promisiuni , cum au facut si data trecuta, ori greva o sa mai dureze cel putin 1 saptamana :finger:

topocad.cristi

#26
Citat din: djxhouse
Citat din: topocad.cristibataie cu jandarmii la ocpi ilfov :))))))))))))))

ceva detalii ai?


da. de dimineata la ora 7 au venit jandarmii si politia, au interzis accesul angajatilor cu masina in curte, au "inventariat" angajatii care au venit la munca/greva azi. si unul mai tare in gura de la carte funciara a incasat-o de la jandarmi :D

advex

#27

doara.florin

#28
Greva continua la Timis.

mariancornel

#29
si la bucuresti continua.  :nebun: