MEA CULPA APET-R

Creat de dora3mira, Mai 22, 2011, 08:52 PM

« precedentul - următorul »

advex

#15
Citat din: dora3miraDaca inca mai suntem in stare sa dialogam dupa cate o ciufuleala, e semn clar ca incepem a semana cu o familie .
Cred ca acest lucru mi-l doream mai mult decat orice !

Un vechi proverb spune:
Albina cea buna nu se pune pe o floare vestejita!



Spor!

BEJENARU PETRU

Cand m-am inscris in acest forum, am considerat ca niciodata nu imi voi permite sa postez informatii false, sa lezez demnitatea nimanui, sa judec pe cineva, sa analizez activitatea cuiva, ci doar sa socializez.
      Militand de ani de zile la constituirea unei asociatii profesionale pot sa va spun ca aparitia acestea, APET-R, nu se vrea o alternativa la alte organizatii din domeniu, ci dimpotriva, impreuna cu acestea sa contribuie la imbunatatirea imaginii de TOPOGRAF, imbunatatire bazata pe atuurile nevalorificate suficient ale acestei frumoase si importante meserii.
        Practic, viziunea fondatorilor asupra acestei asociatii a fost de a crea o adevarata institutie care sa defineasca, sa promoveze si sa apere profesia de ,,TOPOGRAF" si implicit pe acele profesii derivate din calificarile apartinand domeniului. Urmand astfel, cu o mare intarziere, parcursul organizatoric al topografilor din alte tari ale lumii (SUA, Canada, Austria, Germania, Belgia... UNIUNEA EUROPEANA), se doreste asigurarea unui cadru flexibil si usor accesibil tuturor topografilor, pentru as exprima opinia deschis in legatura cu propriul domeniu, dar si cu schimbarile exponentiale care se produc in mediu si societate.
In cadrul asociatiei nastre, toti membrii isi exprima in mod direct  si liber opiniile, participa in mod activ la luarea hotararilor, de aceea, pana  acum toate sedintele Comitetului Director, au fost deschise, largite, cu participare a embrilor si invitatilor,  dar hotararile luate conform opiniei majoritatii membrilor asocatiei, au fost transmise opiniei publice prin reprezentantiioficiali alesi in mod democratic.
Consfatuirea zonala de la Galati nu e anulata, isi va desfasura activitatea dupa un program bine chibzuit care v-a fi difuzat la timp si print toate mijloacele avute la dispozitie.
COMITETUL DIRECTOR A HOTARAT CA ACESTE CONSFATUIRI ZONALE SA  SE DESFASOARE IN "TOATE FILIALELE ZONALE  ALE ASOCIATIEI, CU PARTICIPARE EXPERTILOR JUDICIARI DIN TOATA TARA, FARA TAXA DE PARTICIPARE".IN CONCLUZIE = "VENITI CU NOI, NU AVETI DE PIERDUT, NUMAI IMPREUNA VOM  FI NOI, ".
 Va asteptam cu placere.
Cu mult respect si aleasa consideratie pentru toti membrii forumului.