recuperare fisiere pierdute din statia totala

Creat de andra75, Apr 09, 2008, 03:45 PM

« precedentul - următorul »

andra75

cum pot recupara job sters din statie? exista vreun program?

cip_mancip

ar fi frumos  sa gasesti un programel, dar eu cred ca nu mai poti recupera datele :( , succes

TotalSurvey

incearca la producator sa pui o intrebare.... daca ar functiona memoria ca un card SD (ma refer la principiu) ai avea sanse sa recuperezi doar daca nu ai mai scris ceva dupa ce ai sters job-ul. Nu stiu exact daca merge, eu am incercat odata sa recuperez de pe un SD si nu am reusit. Deci singura var e sa intrebi producatorul aparatului. mult succes  :hi:

ionut322

Poti face acest lucru.Te duci la teren si  masori din nou.Altfel nu ai cum si eu am fost cascat si am sters un job dintr-o statie totala Sokkia.
Dupa o noapte nedormita si incercat fel de fel de kestii .... a doua zi am fost la teren am masurat din nou si aia a fost.

TNick

In sistemele de fisiere tipice (vezi FAT12, 16, 32) si driver-ele asociate, la stergere nu se trece la suprascrierea continutului fisierelor. La inceputul discului e stocat un tabel care zice unde sunt bucatile ce apartin acelui fisier. La stergere, intrarea in tabelul de care vorbeam e stearsa (pe asta se bazeaza si softurile de recuperare). Acu' ... nu stiu nimic de statii totale si ce fac ele cu memoria, dar ai putea sa vorbesti cu producatorul, dupa cum zicea un antevorbitor. Nu cred ca ar fi eficient nici pentru ei sa suprascrie la stergere continutul fisierului deci, in principiu, ar trebui sa se poata. Daca afli ceva, spune-ne si noua... O putem pati si noi. :x

@Ionut: Ce ai incercat?


Nicu