intrebare necunoscator autocad - coordonate stereo 70

Creat de cnet, Aug 12, 2011, 12:50 AM

« precedentul - următorul »

cnet

nu sunt in domeniu dar in ceea ce fac ma lovesc foarte mult de domeniul asta

de unde pot downloada o verdiune simpla de autocad unde pot introduce coordonate stereo 70 sa le pot vedea in orto foto - cu hartile din satelit in fundal?

nu doresc decat sa pot determina pe hartile din satelit punctele dintr-un cadastru cu proectii stereo 70 si sa pot imtroduce in autocad planuri parcelare

multumesc anticipat,

cu respect,

dtoni

versiune simpla nu exista , toate sunt la fel incepand de la acad 2000 pana la 2012.
iti sugerez sa foloseti progecad , exista care costa cateva sute de euro. autocadul care iti permite sa vizualizezi si ortofoto costa cam 4000~5000 euro

cnet

deci pe progecad pot sa vad si ortofoto? mi s-a mai recomandat swcad ... care e mai bun? mai sunt si alte programe de recomandate pentru asta? .. care ar fi mai bun?

pot importa in aceste programe si planuri parcelare in fisiere compatibile cu autocad? fisierele cu planurile parcelare trebuie sa fie compatibile din autocad pentru ca mi le trimit oameni care folosesc autocad

care din aceste programe de cateva sute de euro este mai bun pentru planuri parcelare in ortofoto si coordonate stereo 70 in ortofoto?

dtoni

mai bun este progecad din doua motive
1. poti deschide ortofoto cu extensia SID
2. este mai ieftin de cat Zwcad
toate programele deschid fiseiere generate de Autocad : dwg si dxf.
poti descarca demouri de progecad, zwcad, cadian , intelicad etc. de pe siturile lor si le poti testa