licenta

Creat de un_inginer, Ian 24, 2011, 04:01 PM

« precedentul - următorul »

un_inginer

Salut,
Am si eu o intrebare, poate stie cineva.
Am achizitionat un program licentiat Autodesk acu vreo 6 luni si nu as mai avea nevoie de el. Exista vreo posibilitate de a-l returna sau de a vinde/transfera cumva licenta mai departe?
Multumesc

bn

Salut,
Licenta nu poti sa o vinzi pentru ca in baza lor de date este asociata cu numele firmei. Cred ca transferul se poate face doar daca firmele fac parte din acelasi grup. Cam asa se procedeaza la casele mari. Mai bine suni la cei care ti-au vandut licenta.

geosilva

Salutare,

Se poate vinde licenta, dar in prealabil trebuie sa obtii acceptul Autodesk, prin asa numitul TOL (Transfer of Licence Form). Conditia este ca produsul sa fie ultima versiune si sa fie sub subscriptie.
DPDV legal trebuie sa faci si documentele financiare de vinzare a produsului (factura, contract, etc).

Am facut recent un astfel de transfer si totul a fost OK.

Modificat de geosilva (24-01-2011 16:56:43)

bad wolf

Ei nu ? Voi ati auzit de dotarea firmei prin Comodat??
Sper sa gasesc cararea corecta !

un_inginer

multumesc pentru raspuns. Trebuie sa "scap"de o licenta MapGuide Enterprise 2011

Modificat de un_inginer (27-01-2011 16:45:29)

un_inginer

stie cineva sa lucreze cu MapGuide Enterprise 2011? Are cineva putina experienta cu MapGuide?

bn

Stie cineva sa lucreze cu Autocad Map si Mapguide Enterprise? Sunt foarte interesat de aceste programe.

advex


bn

Ma refeream daca stie cineva cum sa lege corect elementele din Autocad Map cu o baza de date, sa creeze topologii, etc... apoi sa le publice pe internet sau intranet cu Mapguide.
Indiferent cum se numesc versiunile noi, ele contin aceleasi programe cu anumite imbunatatiri.

ambitious

Buna ziua !!! ma poate ajuta cineva cu niste ortofotplanuri pentru Ipatele, jud. Iasi.
Sunt 3 sid-uri si eu am doar unul (68_62).
Imi lipsesc 68_61 si 68_60
Multumesc

John Doe

Si aici se povestea despre altceva, chiar n-ai observat?