Microsurvey

Creat de cadian, Ian 08, 2012, 01:45 PM

« precedentul - următorul »

cadian

Buna ziua. Stie cineva ceva despre acest soft? M-am uitat putin la el dar pare tare complicat. Adica nu la partea grafica .Acolo seamana cu autocadul, dar vreau sa stiu ce are pe langa autocad.

doru2

l-am vazut isntalat la un prieten in Canada, nu l-am folosit niciodata. E vorba de un modul care se instaleaza peste autocad(sau daca nu ai autocad are optiunea de a functiona singur cu intelicad) si pune la dispozitie functii de topografie. Este foarte asemanator cu Carlson si are cam aceeasi filozofie. Este foarte popular  si folosit in partea de vest a Canadadei, zona Vancouver, unde cred ca au si sediul.
 Am auzit doar de bine, in generall de la canadieni
  Pare mai complicat decat ar trebui pentru ca topografia se practica diferit in Canada si SUA fata de RO, softul raspunde nevoilor locale si are o gramada de functii care pentru cineva din afara sistemului pot parea de-a dreptul fara sens, in timp ce niste functii ce ar folosi in Romania sunt ignorate cu desavarsire. Soft pus la punct de topografi canadieni pentru nevoile topografilor canadieni, dar asta nu insemna ca nu poate fi folosit si in ro, atat ca particularitatile din el pot parea cam ciudate.

Mit

Se poate instala trial.
L-am avut si eu, dar l-am dezinstalat  in cateva zile. Cum zicea Doru2, nu prea-i de ajutor pt. noi din Ro.