Probleme SOUTH NTS 960R

Creat de huber, Noi 05, 2012, 12:11 PM

« precedentul - următorul »

huber

buna
mai aveti careva dintre voi aceasta statie?
o am de 3 ani aproape si in acest timp de 4X a fost in service  :x
erori pe cota, pe distante, s-a dus placa de baza..........+ multe gafe si kkturi facute de cei de la service si mai trebuia sa o trimit iara sa isi repare greselile.

a mai patit careva acest lucru ?

peste 2 saptamani imi expira garantia, de nici o luna a fost schimbata placa de baza. Acuma am o notare de c-tie pe un imobil pe care tot eu l-am intabulat.....si surpriza ......nici 1 din elem fixe (stalpi, camine) nu pusca.....am dif intre ele si de 3.5 m  :x  :uimit:

adrianc

Invata din experienta si nu mai cumpara alta data de la acest producator daca nu ai fost multumit prima data.
La muncă! nu la întins mâna.

huber

da, asa e, dar deocamdata nu dispun de bani pt alt produs.
m-am saturat de serviciile lor de kkt.

legat de problema mea, ai patit-o si tu cu ei...sau?

huber

ma uit acuma la Topcon seria OS..... ce stiti de ea?

adrianc

Nu am patit numic cu ei. Este un sfat general.
Daca nu esti multumit de serviciile oferite de cineva nu mai apela la ele.
Cat despre seria OS de la Topcon iti pot spune ca este ultima generatie de statii totale a lor. Noi avem un topcon de vreo 15 ani si in afara de faptul ca softul de pe vremea aceea era foarte intortocheat merge bine. Am mai schimbat bateriile de cateva ori.
La muncă! nu la întins mâna.

Mit

Se intampla si la case mai mari: am un prieten care-a cumparat o Leica seria 700 (nou-nouta) de la Black Light, la care-a "picat" EDM-ul in GARANTIE !!! Singurul lucru bun este ca eu am o Leica TCR307 din 2000 cu care n-am avut nicio problema... pan-acum. Fereasca Sfantu' si de-acum incolo.

huber

s-a rezolvat :)
aparatul nu are nik....prima masuratoare era gresita :nebun: