tripla frecventa

Creat de deftsnow, Mar 11, 2008, 05:20 PM

« precedentul - următorul »

deftsnow

exista asa ceva sau nu am auzit eu bine. Discutam cu cativa amici si cineva a sustinut ca a aparut si receptor gps in tripla frecventa. Va rog sa imi explicati cum este posibil, daca este posibil.

cioro

Tatal GPS-urilor cred ca este Triumph-1 sau Triumph-4X de la JAVAD care receptioneaza si decodeaza semnale si de la retele despre care inca nu se prea vorbeste pe aici pe forum cum ar fi QZSS sau Compass/Beidou are 216 canale si ajunge pana la 20Hz.

phibrizzo

#2
Citat din: cioroTatal GPS-urilor cred ca este Triumph-1 sau Triumph-4X de la JAVAD care receptioneaza si decodeaza semnale si de la retele despre care inca nu se prea vorbeste pe aici pe forum cum ar fi QZSS sau Compass/Beidou are 216 canale si ajunge pana la 20Hz.
triumph asta nu a fost fima moarta pana acum cateva luni-1 an?tu vb despre gps-ul ala al lor"umbrela"care foloseste 4 receptoare la un controler?..am citit ceva despre el pe net dar nu mi-a lasat o impresie buna...cu ce te incalzeste dak vede qzss dak primu satelit va fi lansat in 2009?..asa si R8 vede Galileo..macar astia au un satelit pe orbita..cred

cioro

phibrizzo JAVAD exista de mult timp iar receptoarele lor au fost din totdeauna considerate niste varfuri de performanta in domeniu, personal am avut ocazia sa vad la lucru niste modele mai vechi si de atunci am ramas impresionat. Triumph este un brand de receptor si nu e firma iar 4X nu este umbrela ci e un receptor cu patru nuclee intr-o singura carcasa.

advex

Informatiile postate pe http://www.javad.com/jgnss/" target="_blank">http://www.javad.com/jgnss/ sunt interesante iar in literatura de specialitate se vorbeste la superlativ despre GPS-urile Javad.
Din pacate softurile Giodis, Justin nu au variante demo...

phibrizzo

#5
Citat din: phibrizzo
Citat din: cioroTatal GPS-urilor cred ca este Triumph-1 sau Triumph-4X de la JAVAD care receptioneaza si decodeaza semnale si de la retele despre care inca nu se prea vorbeste pe aici pe forum cum ar fi QZSS sau Compass/Beidou are 216 canale si ajunge pana la 20Hz.
triumph asta nu a fost fima moarta pana acum cateva luni-1 an?tu vb despre gps-ul ala al lor"umbrela"care foloseste 4 receptoare la un controler?..am citit ceva despre el pe net dar nu mi-a lasat o impresie buna...cu ce te incalzeste dak vede qzss dak primu satelit va fi lansat in 2009?..asa si R8 vede Galileo..macar astia au un satelit pe orbita..cred
oh scuze..aici am vb fara a fi prea bine informat...despre 4x cred ca am citit mai demult ceva pe un site si de acolo ramasesem cu impresia ca javad e o firma care a revenit pe piata dupa o lunga absenta :rolleyes:  :limba: