Promark 500

Creat de nest, Dec 06, 2010, 11:12 PM

« precedentul - următorul »

nest

Salutare tuturor !
 in cazul in care efectuez masuratori gnss in modul static cu un receptor Promark500 , observatiile satelitare unde sunt stocate : in receptorul Promark 500 sau in carnetul de teren ? Daca sunt stocate in receptor, pot fi descarcate si altfel decat cu ajutorul cablului special USB care vine odata cu receptorul ? pot fi transferate prin bluetooth in calculator sau in carnetul de teren si de aici in calculator ?
  multumesc anticipat pt timpul acordat !!!

Ionica34

Salut
1. In receptorul PM500
2. Nu pot fi transferate decat prin intermediul cablului special de transfer
Pentru orice intrebari suna la SysCAD Solutions - 0311035348

nest


Kaleh

Daca nu ai cablu de transfer, fie cumperi de la SysCad, fie cumperi un telefon Motorola cu camera foto, cablul e identic. Mai bine original, oricum...

Alin B.

am comandat la Syscad si dupa 2 luni mi-au spus ca nu stiu cand ar putea livra un astfel de cablu . Am gasit intre timp la o firma din afara si intr-o saptamana l-am primit !

Kaleh

Mi se pare normal sa se miste mai incet romanii nostri... Cum ti-am spus, mergea un cablu de telefon. Daca intram mai des, vedeam si te rezolvam imediat. Oricum, e o bila neagra pentru Syscad, orice sistem vindut de ei are o sumedenie de cabluri de transfer, de la 10 cm la 1.5 m, nu se poate sa nu fi avut ei asa ceva. Probabil nu erai clientul lor...

Kaleh

Oricum, cind mai ai o problema, tipa si tu! Stiu ca te ocupi cu vinzarea de aparatura, si fara sa ma dau mare, la Leica chiar ma pricep (am lucrat la ei, cind era pusca pistol, si manualul in limba romana mi se datoreste...). Am softuri vechi, incepind cu Wild, Leica 1610, 805, etc...

Ionica34

Din pacate Kaleh, pe partea de Magellan/Ashtech stam foarte prost la accesorii : cabluri si baterii. Cel putin la baterii ptr MMCX/PM3 am comandat si platit in decembrie si imi vin in aprilie!!! No coment. Nu ca nu am vrut sa-mi ajut clientul, dar chiar nu am putut.