Stonex South

Creat de un_inginer, Noi 22, 2010, 01:00 PM

« precedentul - următorul »

sacoracad

Cum se face ca daca intri in aparatul Stonex cu SurvCE la GPS  Rover, Receiver este afisat S82+T/ L1/L2 sau la Monitor, Skyplot, Ref. la Antena Type arata  S82+T/ L1/L2? Nu e ce spuneam eu ca Stonex S9 este SOUTH S82-T? :hi:

topocad.cristi

#16
Citat din: sacoracadDa asa-i, ca SOUTH foloseste pe controlerele PSION si NAUTIZ softul Surv CE ca si Carlson, care e un soft super OK.
Sper ca John Doe sa nu se supere ptr. a avea un singur drept la replica ptr. nbtrade93 care n-a oservat cand am spus ca "ca eu le am pe amandoua" si am constatat blocarea din lucru cu el, ceea ce cred ca pot confirma si altii si in plus inca am aparatul luat cu un avans de 5000lei + transele interdmediare (ca sa fie clar) si mai mult la ultimi 10000lei a uitat sa-mi dea chitanta si totul intr-o luna cum era stipulat in contract.

am si eu o intrebare, cum ai resit sa scoti 10000 de lei din firma si sa nu primesti factura? poate ne inveti si pe noi, sa nu mai platim impozite ca fraierii pe dividente. sau cumva ai fost fericit ca la suma asta nu mai platesti tva-ul?

sacoracad

n-ai inteles, factura mi-a dat pe toata valoarea, dar nu si chitanta pe ultima transa, iar eu am ramas incarcat cu ei pe casa si i-am pus din buzunarul propriu :hi:

sacoracad

eu zic sa discutam treburi serioase, tehnic vorbind, si n-are rost sa se supere nimeni ca a aparut un concurent in piata. Exista loc ptr toata lumea si eu zic sa fim obiectivi cand prezentam lucrurile ptr ca asata-i scopul acestui forum, de a ne ajuta si a fi bine informati vis a vis de anumite aparate topo si softuri :hi:

nbtrad93

#19
Citat din: sacoracadCum se face ca daca intri in aparatul Stonex cu SurvCE la GPS  Rover, Receiver este afisat S82+T/ L1/L2 sau la Monitor, Skyplot, Ref. la Antena Type arata  S82+T/ L1/L2? Nu e ce spuneam eu ca Stonex S9 este SOUTH S82-T? :hi:

Asta a fost de mult.
Dinpotriva acum utilizatorii de South S82 trebuie sa selecteze in SurvCE Stonex S82 pentru ca South nu exista.Stonex S82 este modelul anterior lui Stonex S9.
De ce Stonex este in invenarul de aparate in SurvCE si South NU?Care este originalul si care este copia?

Sim

#20
Citat din: nbtrad93
Citat din: sacoracadCum se face ca daca intri in aparatul Stonex cu SurvCE la GPS  Rover, Receiver este afisat S82+T/ L1/L2 sau la Monitor, Skyplot, Ref. la Antena Type arata  S82+T/ L1/L2? Nu e ce spuneam eu ca Stonex S9 este SOUTH S82-T? :hi:

Asta a fost de mult.
Dinpotriva acum utilizatorii de South S82 trebuie sa selecteze in SurvCE Stonex S82 pentru ca South nu exista.Stonex S82 este modelul anterior lui Stonex S9.
De ce Stonex este in invenarul de aparate in SurvCE si South NU?Care este originalul si care este copia?


Eu cred ca Trimble este originalul  :)  !!!!

Ionica34

#21
Ptr NB Trading.
Va trimit alaturat o imagine din SurvCE unde apare South. E bine asa?
Ultima versiune, SurvCE 2.52.9 are SOUTH.
E bine dl Andrei Dinu?
In loc sa aruncati cu rahat in concurenta, mai bine mai studiati produsele pe care le ofera concurenta.


390/583px 37.3KB

nbtrad93

Ptr Ionica34

Stiu eu daca este chiar versiunea despre care vorbiti?
Cu respect pentru concurenta...

advex

#23
Citat din: Ionica34...In loc sa aruncati cu rahat in concurenta, mai bine mai studiati produsele pe care le ofera concurenta.

Putina relaxare... este loc pentru toate produsele pe piata!


nbtrad93


John Doe


                  Pentru aruncat cu ce spunea Ionica34 exista, tot pe acest forum daca nu altundeva, mesajele private sau adresele de E-mail. Va rog inca o data, haideti sa trecem peste ce-a fost primul si sa mergem spre chestiuni mai constructive.


               

Ionica34


                  Este vorba de versiunea SurvCE 2.52.9 pe care o puteti descarca de pe site-ul http://www.survce.com" target="_blank">www.survce.com sau de pe ftp://ftp.cadsolutions.ro" target="_blank">ftp.cadsolutions.ro.
Asta pentru a elimina orice urma de indoiala.


324/246px  20.5KB



               

gistopocad


                  Pana la urma vb treburi seroiase sau trebuie neaparat sa vad cum isi fac contra concurenta uni altora.
Eu va pot spune ca vreau sa-mi achzitionez, un South ( Stonex) sau invers prea putin conteaza pe mine ma intereseaza sa-si faca treaba si sa fie un pret bun. Cred ca despre asta trebuie vb.
Eu am fost la Deva sa vad un South la cei de la Sacoracad si am si iesit la treaba cu el putin sa-l vedem ce poate. Stiti cum este ca la masini tre sa vezi ce poate inainte sa dai banii, care pe vremea asta de criza chiar nu sunt putini. Eu am fost impresionat de cum se lucreaza cu el si ceea ce poate sa faca comparativ cu SR 20 care erau simpla frecventa ce tocmai le-am vandut.
Asa ca hai fratilor sa va vad cu cestii strict legate de performanta si calitate ca de pret nu are rost sa vb ca sunt sub ce este pe piata.

PS. Nu tin partea nimanui dar vreau sa vad pareri de GIS si GPS parca asta este rubrica daca nu cumva am gresit . Scandaluri sunt pe cancan daca ma intereseaza.
Astept pareri strict tehnice si profesionale. http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">


141/142px  5.7KB



               

nbtrad93


                  
gistopocad a scris:

Pana la urma vb treburi seroiase sau trebuie neaparat sa vad cum isi fac contra concurenta uni altora.
Eu va pot spune ca vreau sa-mi achzitionez, un South ( Stonex) sau invers prea putin conteaza pe mine ma intereseaza sa-si faca treaba si sa fie un pret bun. Cred ca despre asta trebuie vb.
Eu am fost la Deva sa vad un South la cei de la Sacoracad si am si iesit la treaba cu el putin sa-l vedem ce poate. Stiti cum este ca la masini tre sa vezi ce poate inainte sa dai banii, care pe vremea asta de criza chiar nu sunt putini. Eu am fost impresionat de cum se lucreaza cu el si ceea ce poate sa faca comparativ cu SR 20 care erau simpla frecventa ce tocmai le-am vandut.
Asa ca hai fratilor sa va vad cu cestii strict legate de performanta si calitate ca de pret nu are rost sa vb ca sunt sub ce este pe piata.

PS. Nu tin partea nimanui dar vreau sa vad pareri de GIS si GPS parca asta este rubrica daca nu cumva am gresit . Scandaluri sunt pe cancan daca ma intereseaza.
Astept pareri strict tehnice si profesionale. http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">


Vaniti sa vedeti Stonex S9 in saptamana viitoare si daca va place il luati cu 5200 EU R fara TVA. (deocamdata numai saptamana viitoare)
Livrare pe loc,instructaj(include si postprocesarea pentru statice) si garantie 2 ani
Tel 0722 250220



               

Anamaria1


                  pentru nbtrad93,

Pretul la care dumneavoastra oferiti echipamentul GPS este din ce in ce mai mic ceea ce ma face sa imi pun cateva semne de intrebare.
Daca imi permiteti as avea cateva intrebari pentru dvs:
-in ce consta suportul tehnic asigurat de dvs?
-aveti service autorizat  si dotat cu aparatura necesara pentru verificarea si repararea intregii game de echipamente distribuite de dvs?
-aveti personal autorizat pentru asigurarea service-lui?

Va multumesc!