ajutor pt un cadastru pe dolj

Creat de catalin27, Ian 17, 2011, 12:33 PM

« precedentul - următorul »

catalin27

salut. sunt din judetul valcea si trebuie am o obligatie la un prieten din craiova la care trebuie sa-i fac un cadastru. desi am insistat spunandu-i ca e mai bine sa ia pe cineva din craiova sa-i intabuleze terenul cu casa, zice ca nu are incredere sa-i faca altcineva ca poate ii face invarteli cu actele etc (probabil s-a uitat cu prea mult interes la stiri)..
problemele mele cele mari sunt urmatoarele: in primul rand, nu am baza de date pe dolj, incluzand plan de incadrare, orto-foto si intabularile in zona pentru  verificare prealabila depunerii lucrarii;  apoi, nu cunosc tabieturile celor de la OCPI Dolj si parca nu as vrea sa depun lucrarea experimental si sa fac 10 drumuri ulterior pentru completari.
va rog, daca e cineva din dolj si ma poate asista, o sa-i fiu pe veci recunoscator
 :hi:

vali_costea

salut.depui frumos anexa 1 in care ceri tot ce iti trebuie pt. prima inregistrare,plan de incadrare,orto foto, intocmesti lucrarea conform ordinului,da un telefon inainte si succes.Asa am facut la ocpi Ilfov si am reusit.(nu am avut plan de incadrare si nici orto), la giurgiu la fel,Succes. :hi:

bstcad

va pot ajuta cu un mobdel de documentatie pentru judetul dolj.
Depuneti anexa 1, in care solicitati documentatii intocmite anterior in zona. La adresa imobilului pt care faceti doc, samentionati si veche adresa (fost T si P, sau fosta str.. X, Nr...).
Daca "aveti" norocul sa fie facuta vreo lucrere prin zona dupa 2007, o sa primiti pe stik conturul care apare in baza de date, daca nu ii dati drumul la lucrare.
Daca nu puteti face lucrarea in stereo, cumparati foaia de orto, dar inainte de asta depuneti o cerere prin care solicitati intocmirea documentatie in coord grafice.
Va ajut cu cea mai mare placere cu tot ce tine de intocmirea acelei lucrari : incadrere, orto, model de lucrare. adresa mea de e-mail : E-mail , sau tel 0765040153

Numai bine.

topocad.cristi

o solutie perfecta pentru intocmirea lucrarilor pe baza informatiilor oferite de ocpi. nu vad aici pe nimeni care sa se "lupte" pt calitatea lucrarilor facute. doar lucrari facute "sa fie bine". foaie de orto? pe unde imi fac eu veacul se numeste orthofotogramma.

Ionica34

Topocad.cristi, stii la fel de bine ca si altii ca de multe ori, poti sa faci lucrarea si cu sublerul (ca si grad de precizie ma refer) ca daca nu pica pe planurile pe care ei deja le au acolo, ti-o respinge de nu te vezi. Poti tu sa incerci si pe mama si pe tata, degeaba.
D-aia oamenii spun sa ceri toate  informatiile.
Eu am facut niste masuratori de rauri, si am avut surpriza la OCPI sa-mi zica : dl, va suprapuneti cu niste cadastre. Cum dl. zic, albia raului trece prin niste cadastre? Nu are cum, nu cred. Ba da, mi-a dat limitele grafice, si intr-adevar aia se dusesera cu respectivele cadastre pana in buza apei. Apa in timp isi modifica limitele si asta se intamplase. Asa se intampla cand nu se respecta legea.