Pentru experti recent autorizati

Creat de bad wolf, Feb 28, 2009, 01:09 AM

« precedentul - următorul »

dora3mira


                  Nimeni nu a impiedicat participarea nimanui !
Este corecta observatia unei oportunitati de examen facil si cu cerinte mult mai mici decat in anii trecuti, dar trebuie avut in vedere faptul ca din cei multi de aici .... putini vor si ramane pe parcurs.
Toti cei de pe lista de mai sus isi cunosc prea bine dreptul de a-si putea solicita radierea din lista - LA CERERE.
Si cum greul incepe abia cand incepi sa dai cu subsemnatul daca nu stii ce faci ...
Si cum exemple de experti care platesc si acum despagubiri sau amenzi pentru greselile de candva, exista destule ...
E simplu sa stai pe margine si sa spui orice ai spune cata vreme nu esti implicat.
Eu zic ca orice forma de manifestare care ar putea crea zazanie intre noi ... ar fi mai corect sa nu se manifeste.
Mai bine va incurajati colegii care "de bunavoie si nesiliti de nimeni" au ales sa faca acest pas si daca face intamplarea sa va doriti a merge pe acest drum, sa primiti la randul vostru incurajarile de care aveti nevoie.
Daca primii in vanarea greselilor sunt proprii nostri colegi - fie ele si de dactilografiere ( Si tu Brutus? John Doe ? ) atunci ii indemn pe proaspetii experti (unii dintre ei sunt din garda veche si acum au revenit , a nu se uita acest lucru !!! ) sa se gandeasca bine , bine de tot la intocmirea fiecarei expertize solicitate caci la fiecare lucrare vom fi sub lupa necrutatoare a breslei .

Modificat de dora3mira (28-02-2011 20:16:31)


_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

advex


                  
dora3mira a scris:

Nimeni nu a impiedicat participarea nimanui!
E simplu sa stai pe margine si sa spui orice ai spune cata vreme nu esti implicat.
Eu zic ca orice forma de manifestare care ar putea crea zazanie intre noi ... ar fi mai corect sa nu se manifeste.
Daca primii in vanarea greselilor sunt proprii nostri colegi...


Expertii judiciari accepta cu greu micile observatii!   http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">

dora:
Speram ca infuzia de topografi in elita expertilor judiciari sa fie de bun augur si sa ne usureze munca la intocmirea documentatiilor.
Daca asociatiile topografilor "clasici" nu au avut succes si au creat o seama de neplaceri organizatorice, juridice, profesionale este de preferat ca A.P.E.T.-R. sa functioneze corect.

John Doe: Nu te lasa intimidat, vaneaza tot ce misca "gresit"! http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">

Modificat de advex (01-03-2011 07:05:17)


_______________________________________
http://info-topograf.blogspot.ro/" target="_blank">http://info-topograf.blogspot.ro/


               

andreescu50


                  Citind toate postarile de pana acum eu cred ca trebuie sa fim mai pozitivi. Expertiza tehnica topografica este foarte necesara in Romania si numai noi putem sa o facem cu toate greutatile care mai sunt. Daca vom invata sa comunicam si intre noi dar mai ales cu "partile" vom reusi. Eu le doresc succes la cei noi si le promit tot ajutorul de acum inainte. Si eu am fost amendat, si eu am fost urmarit penal dar continui sa cred ca numai noi putem face expertize topo geo cadastrale si le vom face cu orice pret. Este adevarat ca mai sunt judete cu mari probleme dar incet se vor rezolva. Prin discutii pe acest FORUM in care eu postez cu placere pentru prima data, prin dialog cu celelalte parti care fac parte din activitatea de expertiza tehnica judiciara vom reusi. Autorizatul care va face si expertize judiciare le va face mai bine pe amandoua. Nu este dracul chiar atat de negru. Mai are si pete albe. Pe curand. http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">

_______________________________________
Si cu dracul te impaci bine - pana ii arati crucea.


               

topograf2009


                  buna ziua ,
stiti cumva pentru cei care au fost declarati admisi la interviul din februarie ,daca se mai este necesara examinarea medicala si cand va avea loc inscrierea in tabelul nominal cuprinzand expertii tehnici judiciari
 multumesc



               

dora3mira


                  In urma unui telefon dat la Biroul central de catre un coleg , s-a aflat ca saptamana aceasta vor ajunge autorizatiile - n-am inteles exact daca la adresa sau la Biroul local - dar bine ar fi sa intrebam la Birourile locale . Tot de acolo vom afla si cu examenul medical ce s-a hotarat . Din pacate doar atat stiu !

_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

dora3mira


                  Pentru expertii proaspat autorizati - pe site-ul Mj au fost publicate datele personale si numerele autorizatiilor - va puteti cauta in lista in ordine alfabetica .

_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

cip_mancip


                  dar ce numere........ http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">


               

dora3mira


                  Au o logica... si nu e chiar rea ! In felul asta stim sesiunea- cu anul , luna , ziua , numarul din lista de admisi ...
Si fii atent aici :46347749323022011
 463  477  493  23 02 2011 simplu ca buna ziua - sesiunea din 23.02.2011 a avut initial 493 inscrisi , 477 dosare admise si 463 autorizati in final.
Extrem de graitor . Se pare ca adevarata triere va incepe totusi odata cu practicarea meseriei de expert.
Va doresc putere de munca, intelepciunea de a va perfectiona si informa la zi si .... sa nu aveti parte de amenzi niciodata ! Pentru ca acelasi lucru ... mi-l doresc !


Celor din zona sud-est - mai precis cei din Braila, Vrancea, Tulcea, Constanta si Galati - le fac precizarea ca se pot inscrie in APET-R apeland direct numarul de telefon al doamnei Radu Cornelia - presedinte filiala  0726 189 918 begin_of_the_skype_highlighting              0726 189 918      end_of_the_skype_highlighting

Vor primi pe e-mail atat formularul cu adeziunea cat si informatiile necesare pentru a fi la curent cu activitatea filialei .


_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

advex


                  
dora3mira a scris:


463  477  493  23 02 2011 simplu ca buna ziua - sesiunea din 23.02.2011 a avut initial 493 inscrisi , 477 dosare admise si 463 autorizati in final.
Extrem de graitor . Se pare ca adevarata triere va incepe totusi odata cu practicarea meseriei de expert.



463 autorizati... este ceva aglomeratie!! http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">

http://img815.imageshack.us/img815/1395/fanclub.gif" alt="" border="0" align="top">


_______________________________________
http://info-topograf.blogspot.ro/" target="_blank">http://info-topograf.blogspot.ro/


               

adrianab


                  Buna ziua, sunt una din cei multi, care sper ca pe parcurs sa nu ma dau batuta.
Eu va pot spune, ca la Timis, suntem deja activi, suntem pe liste la Biroul Local...din 22 martie....si cu certitudine putem functiona, pentru ca eu am primit azi o citatie, intr-un dosar, ca expert judiciar.
     Sa imi tineti pumnii, ca am emotii......



               

bad wolf


                  
adrianab a scris:

Buna ziua, sunt una din cei multi, care sper ca pe parcurs sa nu ma dau batuta.
Eu va pot spune, ca la Timis, suntem deja activi, suntem pe liste la Biroul Local...din 22 martie....si cu certitudine putem functiona, pentru ca eu am primit azi o citatie, intr-un dosar, ca expert judiciar.
     Sa imi tineti pumnii, ca am emotii......


Iti tinem pumnii si iti uram succes , pentru ca ai nevoie , la balamucul din Timis.
Dar ai primit o Numire si nu o Citatie  !
Bafta !


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

dora3mira


                  Bravo Adriana !
Si daca esti Adriana de am cunoscut-o pe hol si tremuram amandoua si mergeam din cand in cand la tigara .... sa stii ca am emotii odata cu tine si acum !
Tinem pumnii, tinem pumnii !


_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

adrianab


                  sunt aceeasi Adriana.......sunt singura femeie de pe Timis....si cica eu as fi prima cu expertiza din noii experti..........pfuuuuuuuuuu....merg sa-mi adun sculele...sa scuip in palma, si sa vad dimineata ce o fi in dosarul ala.......
va mai spun eu maine cum e cu prima expertizahttp://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">



               

BEJENARU PETRU


                  Uniunea Nationala a Judecatorilor din Romania in colaborare cu Asociatia Profesionala a Expertilor Topografi din Romania in perioada 10-11iunie 2011,desfasoara CONFERINTA ZONALA cu tema "JUDECATOR– EXPERT JUDICIAR TOPOGRAF"
Locatie: Galati.
La conferinta vor participa membrii ai UNJR si APET-R, reprezentanti ai Ministerului de Justitie, Tribunalelor, Judecătoriilor si ai Baroului de Avocati.
Pentru noii experti acreditati de catre Ministerul de Justitie in anul 2011, se va executa o convocare de pregatire profesionala cu durata de 12 ore.
Persoane de contact: Radu Cornelia – 0726.189.918; "Radu Cornelia" < E-mail >;  E-mail ;                               Bogatu Mirela – 0729.433.061;  E-mail .
Pentru confirmarea participarii pana pe data de 5.06.2011 anuntati la: Asociatia Profesionala a Expertilor Topografi din Romania
- telefon/ fax: 0269 241133
- e-mail:  E-mail ;  E-mail
- adresa corespondenta: Sibiu, Calea Poplacii nr. 14, cod: 550141.
Confirmarea se va face prin fisa de participare:
                                                  FIŞĂ DE PARTICIPARE
NUMELE        ________________________
PRENUMELE ________________________
FIICA/FIUL LUI _____________________ŞI AL _______________________
DATA ŞI LOCUL NAŞTERII: ANUL ______, LUNA ______ , ZIUA ___________
LOC. _______________ , JUD. __________________.
LA CE BIROU LOCAL DE EXPERTIZE JUDICIARE SUNTETI IN EVIDENTA
————————————————————————————————————-
DE CAND SUNTETI ACREDITAT —————————————————————-
TELEFONUL MOBIL _______________TELEFONUL FIX ___________________
ADRESA DE EMAIL __________________________________________________
DE CAND DORIŢI SĂ PARTICIPAŢI __________
VERIFICATI DATELE  DE INSCRIERE...............
DATA SI SEMNATURA .........................

Modificat de BEJENARU PETRU (27-05-2011 03:57:45)



               

genuca


                  regulamentul nou l-ati vazut? ce parere aveti